KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
nazory

Uprchlická krize naruby: Otevřel by Blízký východ dveře Evropanům?

Představme si hypotetický scénář: V Evropě zuří občanská válka. Protivládní skupiny svrhly Evropský parlament, Evropskou komisi i vlády jednotlivých členských států. Všude panuje chaos, desítky a desítky menších i větších frakcí bojují o moc, jednotná Evropa neexistuje. Nefungují základní státní aparáty, množí se krádeže, vraždy, daří se loupeživým ozbrojeným skupinám, které získávají vliv zejména mimo velká města.

...

Vzhledem k tomu, že byla Evropa z velké části závislá dovozu z vnějšku, ať už na obchodu mezi jednotlivými státy mezi sebou, nebo na přílivu zboží z jiných kontinentů, populace začíná hladovět. Spojené státy, Čína ani Rusko nechtějí do nepokoji zmítaných zemí nic dovážet, řada zemí tak strádá zejména s potravinovou soběstačností.

Množí se případy Evropanů, kteří už zde žít nechtějí a míří na jih či na východ za lepším životem mimo každodenní nepokoje, střelbu a strach o život. Někteří míří na východ, jiní na Středomořské ostrovy. Největší proud však směřuje do Řecka, odkud se chtějí dostat do Turecka.

Nechali za sebou své krásné domy, úspěšné kariéry, drahá auta, oblečení i další vymoženosti a hledají jen místo, kde by mohli v míru začít znovu normálně žít.

.

.

.

Jak by asi taková situace vypadala ve skutečnosti? Otevřelo by Turecko Evropanům své hranice? Postaral by se bez okolků Blízký východ o křesťany, židy a ateisty z Evropy? Rozkrájely by se bohaté země Perského zálivu, aby za své miliardy z ropy pomohly? Nebo by evropští uprchlíci byli obviněni z jakési novodobé křížové výpravy a v lepším případě jen vyhoštěni?

Většina z nás si asi dovede představit, jak mlsně by na oslabenou a dezorientovanou Evropu pokukovalo Rusko či Turecko. A je bez diskuze, že Spojené státy by reálně nedopustily, aby Rusko znovu získalo v Evropě nějaký větší vliv.

Jaká by ale byla situace evropských uprchlíků po příchodu k hranicím muslimských zemí? Vystavěli by rovněž uprchlická centra a kostely? Jak by probíhaly kurzy integrace do muslimské společnosti? Jak by bylo zacházeno s ženami a koneckonců i s muži, kteří by na muslimy kvůli svému chování vůči ženám zřejmě působili jako slaboši.

Zkrátka a dobře, mohla by uprchlická krize proběhnout i naruby? Nebo by se nikdo jiný pro lidi z cizí kultury nerozkrájel, jako to dnes dělá Evropa?


Autor: KaT

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (2 příspěvků)

Komentáře (2)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Jasně že neotevřel, nad tím netřeba polemizovat a nemusíte ani chodit až na Blízký východ. Ne nadarmo se říká pro dobrotu na žebrotu. Kdo s úsměvem rozdává, za tím budou chodit tak dlouho, až mu nezbude nic. Dneska jsem četl, že Saúdská Arábie, která se doslova topí v penězích, už letos popravila skoro 70 lidí, oni se s tím nemažou a svůj pořádek si už ohlídají. Sorry, ale neumím si představit, že by u Dubaje nebo Abú Dhabí vzikl uprchlický tábor a šejkové obklopeni zlatem si utrhli od huby, aby Evropané měli co jíst. Nejsem znalec islámu ani Koránu, ale tuším, že muslim nemá povinnost pomáhat bližnímu, který nevyznává islám. Takže jedině by na hranicích všechny nechali konvertovat, rozdali ženám hidžáby a burky a až pak by mohli vstoupit. Jinak na shledanou a chcípni si třeba hlady v poušti.
a to by jsi byl muslim 2. kategorie