KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
politika

Němečtí voliči v nedělních volbách mohou potrestat Angelu Merkelovou za její imigrační politiku

Stranu německé kancléřky Angely Merkelové možná v nedělních volbách čeká nepříjemné překvapení. Někteří voliči se podle průzkumů chystají dát německé vůdkyni najevo, že se jim její liberální politika otevřených dveří nelíbí, zatímco pravicová Alternativa pro Německo získává na síle.
...

Volby se budou konat ve třech spolkových zemích

Více než 12 milionů voličů zvolí tři nové regionální parlamenty ve spolkových státech, jako jsou Bádensko-Württembersko, Porýní-Falc a Sasko-Anthalsko. Jedná se o nejdůležitější volby od počátku uprchlické krize v Německu a očekává se, že jasně ukáží, jak příchod milionu migrantů změnil (nebo nezměnil) veřejné mínění v zemi.

„Tyto volby jsou velice důležité, protože budou sloužit jako lakmusový test varující vládu o její sporné uprchlické politice,“ uvedl politolog Jens Walther z Düsseldorfské univerzity. Předvolební průzkumy poukázaly na to, že pravicová Alternativa pro Německo (AFD) rychle získává na síle. Její podpora dosahuje ve jmenovaných třech státech dvoumístných procentuálních hodnot.

Křesťanskodemokratická unie (CDU) se mezitím připravuje na špatné výsledky, a to i ve své tradiční baště Bádensku-Württembersku. Podpora CDU se od posledních voleb snížila o 10,5 % na 28,5 %, zatímco AFD slaví růst preferencí na 12,5 %. „Jsou to čísla, která nás opravdu zasáhla,“ řekl Guido Wolf, vedoucí kandidát za CDU na jihozápadě země s tím, že se jedná o „nejhorší volební kampaň, které se strana účastní.“

AFD dosahuje v předvolebních průzkumech nečekaných výsledků

Ve spolkové zemi Porýní-Falc, kde je vedoucí kandidátkou CDU Julia Klöcner, se očekává, že se strana pokusí dosáhnout 35 %.  V Sasku-Anthalsku, kde má CDU stále náskok s 29 %, získala v průzkumu AFD celých 19 %.

Sotva týden před volbami Merkelová řekla, aby se lidé, kteří chtějí nadále pomáhat uprchlíkům, nevzdávali a vydrželi až do konce. Své příznivce však povzbuzuje i AFD, která vznikla v roce 2013 jako strana vystupující proti EU. Prošla však názorovou obměnou a dnes se soustřeďuje především na svůj pravicový program zaměřený proti uprchlíkům.

Merkelová popsala AFD jako stranu, která „rozděluje německou společnost a nenabízí žádné vhodné řešení problémů, pouze útočí prostřednictvím předsudků.“ Ministr financí Wolfgang Schäuble řekl, že je tato strana „ostudou pro Německo.“

 

Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: DPA

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (7 příspěvků)

Komentáře (7)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Ano,v neděli se ukáže,jak na tom Německo je.Pokud se dokáží zbavit vítačů a stran,které se chystají islamizovat Evropu pasákama koz demokraticky,tedy volbama,bude to fajn.V opačném případě přijde dar přítele Kalašnikova ke slovu.Tímto bych chtěl "poděkovat" komediantovi Stropnickému,ministrovi co nebyl na vojně a přesto velí vojákům,že nás, záložáky ČSLA ,odzbrojil,tedy zradil a naše zbraně posílá arabům a my si budem muset dělat praky!Vyrábí se ještě letecká guma?Ta byla dobrá.
Samozřejmě bych si přála,aby Merkelová dostala na zadek,ale bojím se,že se tak nestane.Nevím,ale Němci jsou nevyzpytatelní a údajně její oblíbenost za poslední měsíc, stoupla.Samozřejmě,může to být humbuk.
Popularita ji stoupá pouze podle ČT a placených rádoby kvákajícím neumětelům,které si ta banda svazáků z ČT zve na obhajování senilních nápadů frau Merkel do ČT!Manipulují s lidma a já se jen divím,že jsme tu partičku z ČT ještě nevyházeli z oken.A že by se jim letělo,budova má svou výšku....Schválně si v pondělí porovnejte to,co prestitutky a prestituti z veřejnoprávních médií a jim podobným kvákají za nemalé peníze slušných lidí do eteru a jaké jsou výsledky voleb,Podle svazáků z ČT má ta sterilní zoufalka podporu 60% obyvatel....mějte hezký víkend.
až ji vykopnou z veení yavřít ji o uprchlického tábora a pak poslat do Sýrie tam může dožít
Její pozice oslabila a přesto chce pokračovat ve stejné imigrační politice,jako doposud,je přesvědčena,že Němci s ní souhlasí a ten mírný neúspěch její strany přikládá špatné Evropské migrační politice.Ta baba nikdy nepřizná chybu,dokud ji někdo .......
myslím že to chce ještě chvilku a Němci je vykopou zpátky do Sýrie a pěkně po svejch ,když vláda nemá rozum budou jej mít sami lidi prasata špinavý syrský nikdo je živit nebude