KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

5 příznaků nedostatku vitaminů, které vyčtete z tváře

Problematika nedostatku vitaminů je aktuální nejen na jaře, ale během celého roku. Při jejich nedostatku se stáváme unavenými, letargickými a jsme snadným cílem pro celou řadu virů.

...

Jestli vám nějaký z vitaminů chybí, můžete lehce zjistit při pohledu do zrcadla. Zkuste provést takovou diagnózu přímo teď, při čtení tohoto článku.

1) Příliš bledá kůže

Po dlouhé zimě se jen málokdo může chlubit bronzovou pletí, ale pokud vám kůže zbledla více, než je u vás obvyklé, mohlo by to signalizovat nedostatek vitaminu B12. Bez tohoto vitaminu se cítíme unaveně a můžeme podléhat depresivním náladám.

Abychom tento deficit vyrovnali, je třeba zvýšit příjem masa a mořských plodů. Pokud se masu vyhýbáte, pomoci mohou i doplňky stravy, které jsou k dostání v každé lékárně.

2) Suché vlasy

Suché, lámavé vlasy a lupy – to může značit nedostatek biotinu, známého jako vitamin B7. Často k tomu dochází po užívání antibiotik. Abyste zvýšili hladinu B7, na čas zapomeňte na diety a zařaďte do jídelníčku hodně zeleniny, ovoce, hub, fazolí nebo ryb.

3) Opuchlé oči

Pokud si všímáte oteklých očí a končetin, je možné, že vašemu tělu chybí jód. Jeho nejběžnějším zdrojem je sůl. Jód obsahují také mořské plody (humři, krevety nebo mořské řasy), mléčné produkty, a dokonce i chleba.

4) Bezbarvé rty

Za ztrátu barvy vašich rtů může pravděpodobně nedostatek železa. S tím jsou spojené další příznaky: časté nachlazení a nízký krevní tlak. Dodat organismu tuto látku není nijak složité. Vyhýbejte se produktům s vysokým obsahem vápníku a jezte více masa. Železo se nachází ve velkém množství i v některých luštěninách, v máku nebo kakau. Železo můžete také zakoupit v lékárně jako doplněk stravy.

5) Krvácivé dásně

Krvácení dásní může vypovídat o nedostatku vitaminu C. Jeho nedostatek se projevuje ztrátou imunity, bolestmi svalů a kostí, problémy se zuby. Tento vitamin se nachází ve velkém množství v citrusech a v červené paprice.

Pokud na sobě pozorujete nějaký z uvedených příznaků, obraťte se na lékaře, který provede přesnou diagnózu. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek