KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Co prozradí obličej o našem zdravotním stavu?

Náš obličej o nás prozradí mnoho informací. V obličeji se jako v zrcadle odráží naše nálady, naše povaha a dokonce i naše kondice a zdravotní stav. Pohled do zrcadla nám ukáže nejen náš vzhled, může nám také ukázat, jak na tom jsme se zdravím.

...

Kůže jako zrcadlo našeho zdraví

Ucpané póry, bledou tvář, tmavé kruhy pod očima můžeme skrýt pomocí různých kosmetických přípravků. Svůj vzhled můžeme také vzít jako informaci, který vypovídá o stavu našich orgánů a tím i o stavu našeho zdraví.

Určování diagnózy podle našeho obličeje je velmi starodávná metoda. Obličejovou diagnostika je totiž po celá tisíciletí používaná v ajurvédě i v tradiční čínské medicíně. Tento způsob určení zdravotního stavu se obejde bez techniky i bez přístrojů.

Jejím nástrojem je pečlivé pozorování obličeje. V obličeji se totiž odráží stav jednotlivých orgánů. Díky této jednoduché metodě můžeme odhalit onemocnění dříve, než se samo ohlásí rozličnými zdravotními potížemi. 


Co můžeme vypozorovat na svém obličeji

Je váš obličej plný flíčků, rudý či nažloutlý a svědí vás? Pokud ano, vzhled vašeho obličeje vás upozorňuje, že vaše játra nepracují tak, jak mají. Pročistěte svá játra a dopřejte si více zeleniny i ovoce.

Naopak se vyhněte tučným a příliš sladkým jídlům i alkoholu. Osvědčenou a velice účinnou bylinkou na regeneraci jater je ostropestřec mariánský.

Příliš citlivá kůže na obličeji svědčí o zdravotních problémech spojených se slinivkou břišní. Zrudnutí v oblasti nosu poukazuje na problémy se žaludkem nebo srdcem. Objeví-li se zarudnutí či výrazné změny na špičce vašeho nosu, jedná se o znamení, že vaše srdce není v dobré kondici.

Oteklé oči, váčky pod dolními víčky, tmavé kruhy pod očima – to jsou signály, kterými vás váš obličej informuje o snížené funkci vašich ledvin. Stav svých ledvin můžete zlepšit detoxikací, vynecháním alkoholu. Jako u každé detoxikace, tak i u detoxikace ledvin je doporučováno pít více vody a bylinkové čaje s detoxikačními účinky.

Rudé tváře až k uším a citlivé na dotek vás informují, o tom, že kondice vašich plic není nic moc. Patříte-li mezi kuřáky, vzhled vašeho obličeje vás upozorňuje, že je třeba okamžitě přestat kouřit. Kondici vašich plic zlepší pravidelné větrání a dostatečný pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu.


Horká a často popraskaná kůže v oblasti spánků ukazuje na možné potíže s tlustým střevem. Pomůže vám zařadit do svého jídelníčku více potravin s vyšším obsahem vlákniny a současně omezit konzumaci uzenin, vyhnout se tučným masům a smaženým jídlům.

 Co nám odhalí mapa tváře?

Mapa tváře není nic jiného než zobrazení tváře s jednotlivými úseky, opatřenými popisky, s jakým orgánem koresponduje daný úsek našeho obličeje.

Čelo zrcadlí stav vašich střev a močového měchýře, oblast spánků ukazuje na poruchy činnosti slinivky břišní. Hluboké vrásky na čele neznamenají stáří, nýbrž poruchu funkce střev z nesprávné životosprávy.

Akné na čele je nejen výborně viditelný kosmetický defekt. Jedná se rovněž o informaci, že vaše tělo obsahuje nadbytek škodlivých odpadních látek, kterých je třeba se zbavit. Šupinatá, suchá, případně lehce červená kůže v oblasti čela znamená, že váš zažívací trakt trpí nedostatkem tekutin.

Levé oko zrcadlí stav sleziny, pravé oko stav jater. Okolí očí vypovídá o stavu vašich ledvin. Vrásky mezi obočím mohou být projevem problému v oblasti jater. Tmavé kruhy pod očima vás mohou informovat, že naše ledviny jsou nuceny poradit si s nadbytkem soli.

Vzhled části obličeje bezprostředně nad nosem a mezi obočím vypovídá o stavu jater, vnější konce obočí vás informují o stavu sleziny.


Slezina je neprávem často podceňovaný orgán, avšak ajurvéda i tradiční čínská medicína kladou důraz na stav sleziny. Nedobrý stav sleziny může být totiž zdrojem zdravotních potíží.

Zatímco střed nosu vás informuje o stavu žaludku, špička nosu odráží stav vašeho srdce. Kořen nosu zobrazuje stav slinivky břišní.

Tváře jsou zrcadly našich plic. Pohled na ně vám prozradí podrobné informace o stavu vašich plic. Horní ret a jeho nejbližší oblast nám podává informace o stavu žaludku a dvanáctníku. Popraskané koutky úst jsou známkou, že žaludek a dvanáctník nejsou v pořádku.

Vnitřní a střední část spodního rtu zobrazují kondici tenkého střeva, vnější část zrcadlí stav tlustého střeva. Bílé skvrny jsou nejen důvodem, proč rychle sáhneme po rtěnce s cílem tyto nepěkné skvrny přikrýt. Jsou pro nás zejména cennou informací, že se v našem zažívacím traktu vytvářejí hlenové či tukové usazeniny.

Tmavé skvrny na rtech jsou sice méně viditelné, nikoliv však méně varovné. Jsou totiž varovným signálem, že v našem zažívacím traktu dochází k tvorbě vředů.

Ústa a jejich okolí včetně brady svědčí o stavu našich reprodukčních orgánů. Pokud se na vaší bradě objevují široké póry a časté vyrážky, hladina vašich hormonů značně kolísá.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek