KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Dračí krev – zlato amazonských pralesů

Název Dračí krev připomíná možná nějaký čarodějný lektvar. Ve skutečnosti se nejedná o žádnou krev z draka, nýbrž o mízu ze stromu Croton lechleri, který roste v oblasti amazonských pralesů. Tato míza sloužila a slouží jako univerzální lék amazonským indiánům. I my však dnes můžeme poznat nesmírně silné účinky této přírodní medicíny.

...

Jak vznikl název Dračí krev?

Tajuplný název Sangre de drago (dračí krev) pochází od Španělů, kteří ji objevili  v 16. století. Název označuje tmavě červenou pěnivou mízu vytékající po naříznutí ze stromu Croton lechleri, která svým vzhledem nápadně připomíná krev.

Draka jim připomínala i semena tohoto stromu. Zralé, malé, kulaté červenavé plody, pokryté chloupky pukají a objeví se hladká, měkká semena, která svým tvarem připomínají draka.

Španělský misionář, otec Bernabé Coho, byl nejen kněz, zkoumal také přírodu i rostliny v oblasti Amazonie. Mimo jiné popsal pestré spektrum příznivých účinků Dračí krve na naše zdraví. Všiml si, že pro místní indiány má tato míza cenu zlata, používali jí doslova na všechny zdravotní potíže.

Croton lechleri je vysoký štíhlý strom dorůstající do výšky deseti až dvaceti metrů. Roste v tropických lesích horního toku Amazonky a na stráních And. Na svoji výšku je velice štíhlý, jeho průměr nebývá větší než 30 cm.

Zajímavá není jeho hladká hnědošedá skvrnitá kůra ani jeho srdčité listy a světle zelenobílé květy visící na dlouhých stopkách. Zajímavá a hlavně nesmírně účinná je jeho míza, která se sbírá za úsvitu a která je svým vzhledem podobná krvi.

Pohled na vytékající tmavě červenou pryskyřici není nijak příjemný, vypadá to totiž, jako by strom krvácel. Tuto mízu vylučuje strom na svoji obranu i k hojení, což je zřejmě důvod, proč je Dračí krev tak nesmírně účinná.

Míza se suší nebo se konzervuje smícháním v poměru 760 g pryskyřice a 50 ml konzervantu. Dračí krev můžeme koupit obvykle ve formě kapek nebo ve formě prášku.

Co najdeme v míze velikána amazonských pralesů?

Názvy pyridin, solitaridin, sinoacutin, sparciflorin znějí přinejmenším neobvykle. Jedná se o názvy některých z více než třiceti alkaloidů, obsažených v Dračí krvi. Nejúčinnějšími alkaloidy jsou taspin a betanin, které disponují schopností urychlit regeneraci tkáni a podpořit hojení ran.

V Dračí krvi najdeme také flavolany, éterické oleje, fenoly a jejich sloučeniny, například kyselinu galovou, kyselinu pektinovou, steroidy, katechiny, nenasycené mastné kyseliny, taniny, metylotymol, lignan demetylcedrusin a spoustu pigmentů.

Croton lechleri, zdroj Dračí krve; foto: Flickr (CC BY 2.0)

Univerzální lék nejen amazonských indiánů

Pro Dračí krev jsou charakteristické její silné hojivé i regenerační účinky, neméně silné jsou její antibakteriální, antivirové a antiseptické účinky. Jde rovněž o nesmírně silné přírodní antibiotikum, které je dokonce silnější než známý penicilin.

Navíc na rozdíl od antibiotik, která dostaneme na lékařský předpis, jsou i bakterie rezistentní na penicilin vůči látkám obsažených v Dračí krvi naprosto bezmocné.

Dračí krev se zevně užívá ve formě prášku na dezinfekci a hojení ran (i hnisajících), bércových vředů, odstranění bradavic i k léčbě různých kožních problémů. Poradí si nejen s ekzémy, dokáže zatočit i s pásovým oparem a herpes virem.

Je rovněž známé přírodní analgetikum (působí proti bolesti) a prostředek, který spolehlivě neutralizuje hmyzí jed. Může se jednat o vosí žihadlo, štípnutí klíštěte, pavouka, komára i o různý hmyz exotického původu.

Dračí krev má své využití při léčbě hemeroidů i v gynekologii jako prostředek pro antiseptické vaginální koupele při výtocích, zánětech, plísních a svědění. Dokáže vás také zbavit lupů a svědění v oblasti vlasové pokožky.

Mnohem pestřejší je vnitřní využití této červené mízy z amazonských pralesů. Je velmi účinným prostředkem všude tam, kde se v západní společnosti podávají antibiotika. Pokud vás přepadla chřipka či angína, vyzkoušejte obrovskou sílu tohoto přírodního antibiotika.

Sangre de drago pomáhá při žaludečních potížích a dalších trávicích potížích, používá se při zánětech hrtanu, zánětech mandlí, střevních potížích, žaludečních vředech i Crohnově nemoci.

Toto zlato amazonských pralesů výrazně posílí váš imunitní systém, uchrání vás před mnoha nemocemi, oddálí proces stárnutí, ochrání DNA před poškozením a zregeneruje vaše tělo. Dokáže dokonce zregenerovat jaterní tkáň, poškozenou infekcí a toxiny, na což má moderní medicína aktuálně kromě transplantace odpověď pouze v podobě mimořádně přísné dlouhodobé diety.

Dračí krev je nejen vysoce výkonné přírodní antibiotiku, rovněž je neméně silné přírodní antidiabetikum. Snižuje totiž vysokou hladinu glukózy v krvi, čímž podporuje léčbu diabetu mellitu.

Jelikož se jedná o velmi silné přírodní antibiotikum, je doporučováno užívat Dračí krev maximálně po dobu 3 týdnů a poté si dát týden přestávku. Dračí krvi by se měly vyhnout těhotné a kojící ženy i lidé se závažnými onemocněními ledvin a jater.

 Jak užívat Dračí krev

Pro vnější užití je vhodná Dračí krev ve formě prášku. Stačí posypat postižené místo nebo jí přidat do léčivé koupele.

Při vnitřním užití smícháme 15 kapek Dračí krve ve 100 ml vody a užíváme třikrát denně. Použijeme-li ji jako kloktadlo, kloktáme 30 kapek třikrát až pětkrát denně.


Dračí krev se k nám nejčastěji dostane ve formě sušeného prášku nebo kapek; foto: Wikipedia

Pokud vám kapky Dračí krve zaschnou, neřeďte je vodou, nýbrž etylalkoholem, výborná je například vodka. Dračí krev je totiž ve vodě nerozpustná.

Dračí krev z pohledu tradiční čínské medicíny

Dračí krve si cení také tradiční čínská medicína. Podle ní harmonizuje energetickou dráhu obalu srdce (perikardu), tenkého a tlustého střeva. Rovněž má vliv na energetické dráhy sleziny, slinivky a žaludku.

Nerovnováha v některých z těchto energetických drah se projevuje různými fyzickými i psychickými potížemi.

Například bušením srdce, arytmií, bolestí v hrudi, bolestí žaludku, astmatem, bolestí hlavy, revmatickým onemocněním horních končetin, nespavostí, bolestí bederní páteře, bolestí zubů. Z psychických problémů se může jednat o podrážděnost, přílišnou upovídanost, noční můry, neklid.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek