KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Chcete si letošní zimu užít opravdu naplno? Vyzkoušejte si nový druh sněžných bobů – snowtube

S příchodem zimy a Vánoc se do popředí zájmu dětí i dospělých dostal velice zajímavý potenciální dárek - snowtube. Na letošním ročníku již tradičního dětského veletrhu tento neobvyklý nafukovací bob vyvolal velký zájem návštěvníků, kteří sem přicházeli s minimálním či vůbec žádným povědomím o tom, co to snowtube vůbec je. Odcházeli však zpravidla nadšeni a spokojeni, neboť už měli jasno v tom, jaké překvapení svým dětem pod stromeček pořídí.

Moment, vy ještě nevíte, co je to snowtube a snowtubing? Pojďme to rychle napravit.

...

Prototypem snowtubu je obyčejná gumová duše, na které vždy lítali s kopce chlapci a i některé odvážné holčiny. Základem moderních snowtubů jsou ty samé duše, ale umístněné v pevném mrazuodolném obalu s úchyty a tahací provazem.

Jde totiž o vysoce zábavný způsob, jak si sjet kopec plný sněhu. Po prvním sjezdu okamžitě ze svého snowtubu vyskakujete a běžíte znovu do kopce. Nejdůležitější výhodou tohoto druhu bobů je možnost skákání na skokánku díky jeho gumovému amortizačním podkladu. Takže se nemáte čeho bát a adrenalinovému odpoledni na svahu už nic nebrání!


Snowtube není vyhrazen pouze pro děti, ale jízdě plné skoků a otáčení často neodolají ani dospělí. Nosnost Snowtubu sahající až do 250 kilogramů jim to bez problémů umožní, stejně jako společnou jízdu s přáteli buď za sebou nebo dohromady ve dvoumístném snowtubu.

Většina z nás už se setkávala v některých lyžařských areálech se speciálně vybavenými sněhovými tobogány právě pro snowtubing. Kromě adrenalinové tratě na vás čeká i vlek a možnost snowtube si půjčit.

Nyní už však milovníci těchto nafukovacích kruhů můžou vyrazit na kopec s vlastním snowtubem! Snowtube je navrhován tak, aby byl maximálně bezpečný. Kromě amartizačních schopností, o kterých už bylo řečeno výše, je vybaven bezpečnostními úchytkami, za které se máte držet při sjíždění z kopce.


I přesto je na místě dodržovat několik základních bezpečnostních pravidel, abyste měli absolutní jistotu, že jízda přinese jen a pouze pozitivní emoce:

  1. během jízdy nebrzděte vystrčenýma nohama, může dojít k vážným zraněním
  2. jezděte pouze na otevřených prostranstvích, na svahu by neměly být žádné stromy nebo překážky
  3. neignorujte maximální nosnost svého snowtubu
  4. jezděte jen po povrchu, na který je snowtube určen. Některé snowtuby jsou přizpůsobeny i k použití na vodě, ale rozhodně neslouží k jízdě na písku, kamení atp.

Tak na co ještě čekáte? Objednejte sobě i svým dětem snowtube a hurá z kopce dolů! Rozhodně budete překvapeni, kolik zábavy a radosti se dá jen s nafukovacím kruhem a trochou sněhu zažít.

Vice o snowtubingu a internet obchod snowtubu na www.snowfun.cz.


Komerční sdělení

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek