KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Dnes od této dívky neodtrhnete zrak. Ale nebylo to tak vždy

Když si prohlížíme perfektní fotografie dívek z Instagramu, většinou se nezamýšlíme nad tím, co vše stojí za jejich současnou podobou, která si získává stovky a tisíce fanoušků a motivuje tisíce dalších dívek.

...

Narazili jsme na dívku, za jejíž současnou úžasnou figurou stojí opravdu dojemný příběh. Myslíme si, že s jejím příběhem by se mělo seznámit co nejvíce lidí a uvědomit si, že všechny dívky na Instagramu a jiných sociálních sítích, to nejsou jen krásné fotografie. Jsou to i lidé s vlastními jedinečnými příběhy.


Mariana žije v Sydney a na první pohled se její fotografie nijak neliší od ostatních. Zveřejňuje roztomilé selfie a ohromuje fotografiemi své dokonalé postavy.

Pravděpodobně jen málo z jejích 52 tisíc obdivovatelů zná celý její příběh. Ona se to rozhodla změnit a ukázat lidem pravdu. Mariana proto zveřejnila své fotografie z dětství. Z nich poznáme, že jako malá měla vážné fyziologické potíže. Překonat je a stát se dámou s ukázkovou postavou, kterou je dnes, chtělo nepředstavitelné množství odvahy a odhodlání!


Když byla Marianina matka těhotná, lékaři předpovídali, že miminko pravděpodobně nedonosí. Mariana se ale narodila, i když dřív, než by měla. Kvůli nesprávnému lékařskému dohledu byla ale Mariana po narození dlouho bez přísunu kyslíku a to vedlo k částečnému poškození mozku a mozkové obrně.

„V dětství jsem nechápala, co se děje a proč se tak odlišuji od ostatních dětí. Vysmívaly se mi za to, že nemůžu chodit jako oni a za to, že jsem seděla na vozíčku.“

Až do šesti let byl pro Marianu každý den výzvou. V šesti letech podstoupila operaci. Teprve pak mohla začít chodit. Trvalo ale dalších osm měsíců plných rehabilitací, slz a bolesti, než svůj boj vyhrála a skutečně se udržela na nohou.


Nikdy se nepřestala snažit. Vděčná, že může stát na nohou a chodit, využívala toho malá Mariana jak jen se dalo. Žila aktivně, hýbala se, cvičila, sportovala. Nejprve to bylo těžké, ale s postupem času se její výkon i zdraví zlepšovaly. Odměnou za její vytrvalost jí byla skvělá postava, ale hlavně získané sebevědomí. Deprese a všechny psychické problémy, které si nesla z doby, kdy byla na vozíčku a děti se jí posmívaly, konečně definitivně zmizely.


Dnes chce Mariana svým příběhem inspirovat ostatní, aby se nikdy nevzdávali a šli si za svým snem. Nezáleží na tom, zda je vaším snem chodit, sportovat a mít krásnou postavu, anebo něco úplně jiného. Ať už vám svět hází klacky pod nohy sebevíc, ať se vám vysmívají nebo ať předpovídají, že to nikdy nezvládnete, nevzdávejte se. Nikdy.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek