KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Jak líčit oči podle jejich tvaru

Každá žena je krásná svým jedinečným způsobem, o tom není pochyb. Drobné triky v líčení mohou ale zdůraznit krásu a individualitu každé z nás. Každému sluší něco jiného, a proto vám dnes poradíme, jak líčit oči v závislosti na jejich tvaru.

...

Kulaté oči

Pokud při maximálně otevřených očích vidíte bělmo kolem svých duhovek, máte jednoznačně kulaté oči. Make-up by je pak měl především opticky rozšiřovat.

Jak toho dosáhnout?

Horní víčko malujte zásadně světlými odstíny. Nepoužívejte žádné tmavé stíny ani tlusté linky. Použít můžete obyčejný pudr vašeho odstínu. Pokud chcete použít stíny, používejte světlé a jasné barvy.

Táhněte linku podél linie vašich řas, tím tvar vašich očí zdůrazníte. Nejlepší je udělat tlustou linku směrem od vnitřního koutku k vnějšímu a zakončit ji mírným protáhnutím a nadzvednutím. Oko opticky nejlépe rozšíříte nanesením temných linek pouze na vnější straně očí. Vnitřní koutky nechte naopak bez linek a nenalíčené.

Samozřejmě nesmíte zapomenout na řasenku, nejlépe nějakou dodávající objem.


shutterstock

Úzké oči

Pokud máte úzké oči asijského typu, pohyblivá část víčka je při otevřených očích pravděpodobně téměř neviditelná, skrytá za řasami. Vaše oči možná občas působí poněkud „opuchle“ a vystouple.

Líčením můžete dosáhnout toho, aby oči vypadaly hlubší. Zároveň zdůrazníte jejich úzký tvar a exotickou krásu.

Jak toho dosáhnout?

Na horní víčko naneste pudr anebo světlý odstín očního stínu. Nepoužívejte tmavé stíny. Použít můžete světle béžové nebo nejlépe perleťové.

Linku veďte po celé délce víčka, směrem od vnitřního koutku k vnějšímu. U vnějšího koutku ale linku nadzvedněte a veďte ji nikoli s řasami, ale až těsně nad linií řas. Tím oko opticky rozevřete.

Spodní víčko nemalujte, maximálně veďte linku kolem vnějšího rohu (linka by neměla být delší než 1/3 délky víčka).

Nezapomeňte na vnitřní linku horního víčka, tedy tu pod řasami.

Použít můžete řasenku dodávající objem, ale rozhodně řasy neprodlužujte, tím by oko působilo ještě užším dojmem!


shutterstock

Mandlové oči

Podlouhlé oči zaoblené u nosu a ostré na spáncích připomínají svým tvarem dvě mandle. Pokud jste majitelkou takových nádherných očí, máte to skutečně jednoduché.  Bude vám slušet prakticky každá make-up.

Pro večerní líčení doporučujeme tmavší barvy, například oblíbené kouřové líčení. Na běžný den pak spíše světlé odstíny, které nejsou tak výrazné.

Vnější strany očí zdůrazněte tmavou oční linkou a řasenkou. Tím podtrhnete mandlový tvar vašich očí. Linku zakončete jen mírným nadzvednutím, neodchylujte se od linie řas.


shutterstock

Oči s pokleslými vnějšími koutky

Takové oči mohou vzbuzovat unavený anebo smutný dojem. Proto je dobré make-up rozjasnit tvář. Budete vypadat živěji a veseleji. Podstatné je správně nakreslit oční linky.

Nakreslete jasnou černou linku podél horní linie řas. Oční linky by měly být tenké a působit přirozeně. Táhněte je také přímo podél linie řas, jen tak dosáhnete přirozeného vzhledu a dosáhnete rozjasňujícího efektu.

Pokud chcete použít oční stíny, použijte tmavší barvy na vnější koutek víčka a směrem k vnitřnímu koutku zesvětlujte.

Zakončení oční linky na vnější straně oka zvýrazněte, můžete přitlačit nebo použít silnější tužku.

Řasenka slouží pouze k zvýraznění a obarvení řas. Zvětšovat objem ani prodlužovat není nutné. Naneste řasenku na střední a vnitřní část řas. Řasy vnějšího víčka není nutné barvit. To platí pro řasy horního i dolního víčka.

Všechny dívky s povislými koutky očí by si měly dávat pozor na techniky líčení jako „kouřové stíny“ nebo líčení technikou „banán“ (tedy způsobem, kdy se zdůrazňují záhyby víčka tmavší barvou než celé víčko). Tmavé barvy způsobí, že váš pohled bude působit ještě těžším a unaveným dojmem.


shutterstock


Oční linky jsou opravdu základ každého očního líčení, proto na ně nezapomínejte. Podívejte se sami, jak může oční linka změnit tvar oka:


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
No, tak už vím, proč mi líčení spíše ubíralo - začala jsem totiž konečně shánět informace. Díky za vaše tipy, jsou podrobnější, dobře jsem si doplnila to, v čem jsem evidentně měla mezery! I muž si všimnul - a to je co říct!