KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Jak se obléct na svatbu?

Když si nevěsta vybírá šaty na svůj velký den, je to velký boj a rozhodování. Jak je to ale s ostatními svatebčany? Když vás nevěsta jako svou družičku nebo družbu neoblékne do stejnokroje, musíte si poradit sami.

...

Ale jak se nejlépe na svatbu obléci, abyste nepřevyšovali lesk nevěsty, ale zároveň vypadali vhodně a elegantně? Tady je pár rad.

Hlavně žádná bílá

Pokud si to nevěsta výslovně nepřeje, pro svatebčany je bílá barva tabu. Bílé šaty patří ve svatební den jen nevěstě a nepřísluší se, aby si je vzal kdokoliv jiný, i když přímo svatební nejsou. Nevěsta je ta, na kterou se upírají všechny zraky a ostatní by neměli svým outfitem nijak zvlášť na sebe upozorňovat. Přesto je ale třeba obléci se pěkně a elegantně.

[saty-v-pastelovych-barvach.jpg]

Žádné hluboké výstřihy ani extra krátké sukně

I když mnoho žen čeká, že se na svatbě svých blízkých s někým seznámí, není dobré, aby se za tím účelem oblékala vyzývavě. Přebujelé dekolty ani krátké mini se na svatbu opravdu nehodí. Zato kostýmky v jemných barvách, nebo lehké letní šaty ke kolenům jsou skvělou volbou. Musíte si uvědomit formálnost obřadu a tomu se přizpůsobit a zároveň se obléknout k případnému tanci, večerním koktejlům a přizpůsobit se také počasí. Nemá to nakonec nevěsta s výběrem šatů jednodušší?

[jak-se-obleci-na-svatbu.jpg]

Romantika ve vzduchu, romantika v oblečení

Protože je svatba obřadem plným emocí a romantiky, mělo by se to odrazit i v oblečení. Vhodné jsou jemné látky, například šifón. Protože se většina svateb koná v létě, lehké letní šaty nebo blúzky jsou to pravé. Doplňky by měly být decentní. Elegantně a slavnostně vypadají jemné čelenky vykládané kamínky, ve stylu tiáry. Protože je na svatbách hodně květin, s květinovými vzory a doplňky se také trefíte do černého. Pokud si vezmete jemné pastelové šaty, výraznější květina do vlasů bude vypadat skvěle. Pokud máte raději kalhoty, spojte společenské kalhoty s jednobarevnou halenkou a dozdobte jemnými doplňky.

[saty.jpg]

Výzva k tanci

Snad na všech svatbách se tančí. První tanec patří novomanželů, pak už se parket hemží rodiči a ostatními svatebčany a nikdo nezůstane bez vyzvání k tanci. Proto je dobré se pohodlně obout. Vysoké podpatky vypadají krásně, ale mít zničený večer kvůli bolesti nohou a sledovat ostatní svatebčany ze židle, to není zrovna příjemný zážitek. Proto volte podpatky nižší, široké nebo klínové.

Jaké barvy?

Pokud zvolíte správně styl šatů, kromě bílé, černé či šedivé neuděláte chybu asi v žádné barvě. Je ale lepší volit jemnější odstíny, v barvách pastelu. Vhodnou barvou je například starorůžová, lososová, jemně zelená nebo blankytně modrá. Letošní barvou je ale mentolová. Tahle jemná zelenomodrá barva působí letně a svěže a zároveň se dá skvěle kombinovat s jinými barvami. Pokud si s oblečením na svatbu nevíte rady, na internetu najdete spoustu stylingů, které není problém napodobit. A není přeci nic lepšího, než mít dobrý důvod ke koupi nových šatů a doplňků, že?

Autor: Eliška Střelková

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek