KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Krásné a inteligentní. Tyto ženy ovlivňují světovou politiku

Při slově „politik“ si většina z nás představí muže v obleku: rozhodně si nevybavíme půvabnou ženu. Ale není to pouhý stereotyp? Představíme vám 10 žen, které dokázaly, že krása, inteligence a silná povaha jdou dohromady. 

...

Maria Carfagna 

Půvabná italská politička bývala dříve modelkou a televizní moderátorkou. Svou politickou cestu zahájila v roce 2004, kdy bojovala za práva žen. Díky Marii byl v roce 2008 schválen zákon, podle něhož se prostituce považuje za trestný čin, za který jsou pokutovány obě strany.

Od lidí si Maria vysloužila přezdívku Maria La Bella (Kráska Marie).


pollhype

Carmen Kass

Carmen byla mezi lety 2004-2011 prezidentkou Estonské šachové unie. Sama ráda hraje a snaží se šachy popularizovat mezi mladými lidmi. Aktivně se účastnila kampaně na podporu Tallinnu (hlavního města Estonska), v němž se měla konat šachová olympiáda. Carmen je stále členkou šachové unie a pokud jí to čas dovoluje, účastní se i soutěží.


rexfeatures 

Sethrida Geagea

Neuvěřitelně krásná žena a oblíbená politička z Libanonu. Sethrida odolala syrské nadvládě v Libanonu a získala si respekt většiny obyvatel. Do politiky vstoupila v roce 1994, v té době byl její muž uvězněn. Bojovala za osvobození manžela a proti zastrašování lidí, zatýkání a pronásledování všech obyvatel. Její boj trval dlouhých 11 let, ale nevzdávala se. V roce 2005 byl její muž propuštěn.


facebook 

Ranija Jordánská

Ranija je královna Jordánu a manželka krále Abdulláha II. Jako vedoucí Jordánské nadace, kterou sama v roce 1995 založila, pomáhá královna všem ženám podílet se na hospodářském životě země a vytváření nových firem.

Královna aktivně hájí ženská práva a zahájila rozsáhlou kampaň proti zneužívání dětí. Vytvořila první centrum pro oběti zneužívání v zemi a přispívá ke zlepšení vztahů mezi státními orgány a místními nevládními organizacemi, které se zabývají ochranou rodin, žen a dětí.


instagram 

Cristina Fernández de Kirchner

Argentinská prezidentka od 10. prosince 2007 do 10. prosince 2015. Argentina se díky Cristině zbavila zahraničního dluhu a začala těžit díky zemědělskému vývozu.

V zemi provedla mnoho reforem a zlepšení, které zvýšily životní úroveň v zemi. Nezaměstnanost v průběhu její vlády značně klesla. V roce 2019 plánuje znovu kandidovat.


eastnews 

Orly Levy

Modelka, moderátorka a izraelská politička. Zabývala se především problémy s teenagery, zavedením bezplatných kroužků pro děti, zubní péčí pro všechny, snižováním rozdílů mezi bohatými a chudými a problémem sociálního bydlení.


commons 

Ruby Dhalla

Ruby, členka liberální strany, byla v roce 2004 zvolena do kanadské Dolní Sněmovny. V roce 1984, během konfliktu v Indii, napsala Ruby dopis indickému premiérovi s žádostí, aby zastavil vojenské operace v Pandžábu. V té době jí bylo pouhých 10 let!

Ruby se dokonce objevila v několika filmech.


facebook 

Eva Kaili

Eva je členkou řeckého parlamentu, členkou Výboru pro národní obranu a zahraniční záležitosti. Poprvé byla zvolena v pouhých 24 letech do městské rady v Soluni.

Obhajuje práva Řeků mimo svou domovinu. Před započetím politické kariéry pracovala jako novinářka a moderátorka.


pictures 

Kirsten Gillibrand

Americká politička a mladší senátor z New Yorku od roku 2009. Bojovala za práva žen, za lepší zdravotní péči a další výhody pro zaměstnance záchranné služby 911.

Poskytuje právní poradenství ženám v politice a hájí práva sexuálních menšin. Je známá především kvůli řešení případů sexuálního násilí na vysokých školách a v armádě.

Jako jedna z prvních poskytla neomezený přístup veřejnosti ke svým osobním financím, plánu oficiálních návštěv a akcí.


facebook 

Shéridan Oliveira

Krásná Brazilka až do roku 2014 působila jako sekretářka pro rozvoj lidských zdrojů. V roce 2014 byla zvolena do kongresu a stala se první ženou, která hlasovala pro podporu obžaloby brazilského prezidentky Dilmy Russeff.

Díky Shéridan vzniklo mnoho programů, které změnily život obyvatel v severní Brazílii k lepšímu. Jedná se především o program sociálního úvěru, který obdrželo více než 50 000 rodin, a dále o program pomáhající lidem se zdravotním postižením, starším osobám nebo mládeži.

 

facebook 

Kolinda Grabarová Kitarovićová

Chorvatská politička, diplomatka a k tomu půvabná žena, která si podmanila svět svými fotografiemi v bikinách. Navíc jde o historicky první prezidentku – ženu – v Chorvatsku.


facebook 

Moza bint Nasser

Šejka Moza je považována za první dámu Kataru a jednu z nejsilnějších žen arabského světa. Díky ní byl založen Katarský vědecký a technologický park, jehož otevření proběhlo v roce 2008. Park přilákal investory z celého světa, mezi nimi i takové velikány, jako je Microsoft, Shell nebo General Electric Company.

Kromě toho je iniciátorkou vzniku vzdělávacího centra v Kataru, kde studenti čtou přednášky předních amerických profesorů.

eastnews 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek