KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Lidé, kteří sdílí na Facebooku své cvičební rutiny, mají podle studie psychické problémy

Máte na sociální síti jednoho nebo dokonce více přátel, kteří pomalu každý svůj vstup do posilovny i výsledek cvičení všem nezapomenou ohlásit na Facebooku? Dost možná jste takovou osobou i vy sami. V tom případě zbystřete. Vědci z Brunelské univerzity přišli s ne příliš lichotivým vysvětlením, proč mají někteří z nás nutkavou touhu všem sdělit, že si právě šli zaběhat.

...

Časté příspěvky poukazují na narcismus

Výzkumníci z Brunelské univerzity v Londýně provedli studii, ve které se zabývali lidmi, kteří veškerý svůj cvičební program pravidelně sdílejí s ostatními na sociálních sítích. Vyšlo najevo, že tito lidé jsou v první řadě značně narcističtí. Jejich primárním cílem je se vychloubat tím, kolik času jsou schopni investovat do svého vzhledu.

Zdá se, že tyto typy příspěvků získávají navíc mnohem více "lajků" než jiné druhy aktivit. „Narcisté aktualizují mnohem častěji své úspěchy, díky kterým si chtějí získat pozornost facebookové komunity,“ uvádí studie.

Reakce od přátel mohou být jen zdvořilostní

Ani vysoký počet pozitivních reakcí nemusí nutně znamenat, že takové vychloubání opravdu každý vidí rád.

Doktorka Tara Marshalová uvádí, že ačkoliv se narcistům jejich chvástání na sociálních sítích vyplácí, protože získávají rychle spousty "lajků" a komentářů, což jim pomáhá uspokojovat jejich ego, je možné, že jejich facebookoví přátelé tím ve skutečnosti vyjadřují podporu jen ze zdvořilosti, zatímco ve skutečnosti mají vůči takovým egoistickým výjevům tajnou averzi.

Pokud patříte mezi ty, kteří svou fitness aktivitu rádi sdílejí, zamyslete se nad tím, jestli vás ostatní opravdu obdivují. Nebo zda na vaše příspěvky reagují jen ze zdvořilosti, zatímco je ve skutečnosti vůbec nezajímá a možná i obtěžuje, že jim každý den sdělujete, kolik jste dnes uběhli, nebo co jste na sobě měli v posilovně.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek