KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Nudíte se? 11 nápadů pro ty, kteří hledají nové koníčky

Začíná podzim a s ním i čas dlouhých procházek, trávení času na zahradě nebo u přehrady. Co ale dělat ve volném čase, abychom se nenudili? Zkuste si připomenout některý ze starých koníčků, kterým jsme se věnovali jako děti. Máme pro vás 11 starých i nových nápadů, jak trávit chladné večery doma a v pohodlí.

...

Vyrobte dětem hadrové panenky

První hadrovou panenku vyrobil norský umělec T. Finnanger v roce 1999. Od té doby byla čím dál populárnější. Dnes je skoro zapomenuta, což je škoda. Zkuste spolu s dětmi vyrobit panenky nebo malá zvířátka z látek, které najdete doma. Použít můžete stará trika, prostěradla nebo utěrky. Třeba si je vaše děti oblíbí víc než ty kupované!


Kreslete

Ale ne jen tak něco. Na mysli máme kaligrafii. Na popularitě získávají krásně a originálně vyvedená písmena. Zkuste si třeba vytvořit vlastní jmenovku na dveře nebo ozdobit starý kus nádobí, nábytku nebo elektroniky. Pokud navíc vlastníte svůj obchůdek, můžete krásnými nápisy přilákat zvědavé zákazníky. Pro začátek si pořiďte akrylové fixky a zkoušejte to!


Pěstujte rostliny neobvyklým způsobem

Zapomeňte na hnědé keramické květináče. Vyzdobte svůj byt v originálním stylu. Použít můžete průhledné sklenice od zavařenin, plechovky, skleněné tvárnice, cokoli vás napadne! Květiny nemusíte dokonce ani zasazovat do hlíny. Prodávají se speciální roztoky obsahující všechny živiny, které rostlina potřebuje.


Amatérská rádiová elektronika

Praktická hodnota amatérsky vyrobeného rádia je sice dnes už pouhou minulostí, ale komunita amatérských radioamatérů je stejně velká jako kdysi. Můžete si vyzkoušet své znalosti v praxi a zároveň najít přátelé po celém světě.


Postcrossing

Zapojte se do projektu, který umožňuje přijímat pohlednice z celého světa – a do celého světa je odesílat. Všichni účastníci jsou vedeni v  databázi, která vám vydává adresy. Databáze tak zajišťuje, aby byl poměr mezi odeslanými a přijatými pohlednicemi vyrovnaný. Brzy tak budete v kontaktu s celým světem!


Origami

Úžasný způsob, jak rozvíjet jemné motorické dovednosti, navíc není nutná žádná velká finanční investice. Origami vám zpočátku bude připadat velmi obtížné, ale pokud budete trpěliví a budete to zkoušet, brzy se začnete zlepšovat.


Řezbářství trochu jinak

Většina z nás si domů nemůže přitáhnout kmen stromu a všemožné nářadí, ale svou kreativitu můžete využít i na zelenině nebo ovoci. Takové řezbářství rozhodně není nic nového: zabývají se jím v mnoha světových restauracích.

Obyčejný kus zeleniny se ve vašich rukách může přeměnit ve skutečně umělecké dílo. Stačí zapojit fantazii!

Při práci si uklidníte nervy a navíc vytvoříte hezkou dekoraci na jídelní stůl.


Amigurumi

Tenhle koníček k nám přicestoval až z Japonska. Jde o vytváření malých pletených postaviček. Slouží jako přívěsky na klíče nebo kabelky, ale můžete je sbírat jen tak. Jejich výroba rozvíjí motorické dovednosti a fantazii. Světlé barvy mají navíc na náš mozek příznivý vliv, zvláště v pošmourné dny.


Pěstování krystalů

Koníček pro skutečně trpělivé lidi. Nemůžete čekat, že vám krystal vyroste za pět minut. Ale trpěliví budou odměněni. Nejlepší způsob, jak začít, jsou krystaly z obyčejné soli. Později můžete postoupit ke složitějším procesům.


Kolektivní překládání seriálů, filmů nebo knih

Nebaví vás čekat, až se práce ujme profesionál? Kolektivní překlady vám umožní mít překlad brzy hotový. Rozdělte si práci mezi sebe a výsledky dejte dohromady! Pak se už jen dívejte na film nebo čtěte knihu a vzájemně si ohodnoťte své výsledky!

Nejenže tak můžete potkat nové přátele a shlédnout nové snímky, navíc se procvičíte v cizím jazyce a zlepšíte se v něm.


Mravenčí farma

Možná vám bytové podmínky nebo alergie neumožňují pořídit si chlupatého mazlíčka. Mravenčí farmu může mít ale úplně kdokoli. Pozorování života mravenců je vzrušující, ale i poučné. Před vašima očima bude vznikat celá civilizace, bude růst a rozvíjet se.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek