KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Pěstujte rostliny jednoduchým způsobem ve vodě

Květiny dokáží rozzářit každou místnost. I obyčejný byt může díky několika málo rostlinám působit jako to nejútulnější místo pod sluncem. Pěstování rostlin má i praktické využití – díky němu můžete mít v kuchyni vždy po ruce čerstvé bylinky.

...

Ne každý z nás má ale trpělivost na péči o klasicky zasazené květiny. Naštěstí existuje i jednodušší způsob – mnoho rostlin lze pěstovat přímo ve vodě. Do hlíny je zasadit nemusíte.


Jedlé rostliny

Česnek

Není na tom nic komplikovaného. Jestliže namočíte paličku česneku do trošky vody, brzy vyraší. Jeho zelené listy jsou jedlé, můžete je přidávat třeba do zeleninových salátů. Vody nedávejte příliš, stačí, když se bude spodní část paličky dotýkat hladiny.

Pokud budete pěstovat česnek v průhledné nádobě, vytvoříte tak elegantní a navíc i užitečnou dekoraci bytu.


ikea

Čínské zelí

Věděli jste, že pokud celé zelí nespotřebujete, může vám z něho vyrůst nová rostlinka? Stačí, když ponecháte spodní část nedotčenou, tu namočíte do trochy vody a nové listy brzy vyraší.


dontwastethecrumbs 

Jarní cibulka

Sklenice vody a několik stébel s jarní cibulkou. Nic víc nepotřebujete.


gardeningknowhow 

Mrkev

Pokud horní odřezky mrkve namočíte do trochy vody, vyraší vám z nich nová zelená nať. Odřezky by neměly být celé potopené pod vodou. I nať z mrkve je jedlá.


projectfidgetyfingers 

Pórek

Necháte-li z pórku spodní část alespoň 5 centimetrů vysokou, mohou vám z ní vyrašit nové zelené listy. Stačí pórek namočit do mističky s vodou.


alifeenchanted 

Máta

Pro mátu najdete mnoho využití. Můžete z ní připravit výborný čaj, kromě toho se ale přidává i do některých zákusků a polévek.

A jak si ji doma snadno a rychle vypěstovat? Nemůže to být snadnější. Stačí kořínky rostliny namočit a vodu nezapomenout pravidelné dolévat.

Bazalka

Tuhle bylinku můžete mít čerstvou jakýkoli den v roce. Vyrůst vám může v obyčejné sklenici s vodou.


woohome 

Rozmarýn

Namočte několik stébel rozmarýnu do vody a čekejte, až rostlinka vypustí kořínek. Jakmile spatříte kořínek, můžete se radovat – vaše rostlinka žije a roste. Kořínky se budou dál rozrůstat a rozmarýn vám tak ve sklenici vydrží velice dlouho. Jakmile bude ale kořínků příliš mnoho, je výhodnější přesadit bylinku do květináče s hlínou.

Dekorativní rostliny

Tulipány

Tulipánům se může dařit i u vás v bytě, nejen na zahradě. Stačí vložit cibulku do hlubší sklenice anebo vázy a zalít ji malým množství vody. Jak bude hladina klesat, musíte samozřejmě vodu dolévat.


hunker 

Tokozelka

I této květině se daří skvěle i bez půdy. Tokozelka je nenáročná, ale zato krásná vodní rostlinka. V přírodě se jí můžeme nalézt na rybnících a jezerech. Ke svému růstu potřebuje hodně vody, a proto je známá také pod názvem „vodní hyacint“.


flickr 

Hyacint

Hyacinty vám budou skvěle prospívat nejen na zahradě, ale i v bytě na parapetu. Stačí rostlinku „zasadit“ do vázy plné oblázků zalitých menším množstvím vody. Tu je samozřejmě třeba pravidelně doplňovat.

Rostlina potřebuje dostatek slunečního světla, proto ji umístěte na dobře osvětlení místo.


traditionalhome 

Amaryllis

Další krásná rostlina, kterou můžete pěstovat bez květináče se zeminou. Stačí váza, fixátor (například oblázky) a voda.


gardenista 

Šáchor

Pečovat o tuhle drobnou rostlinku zvládne i naprostý začátečník. Jediné, co rostlinka potřebuje, aby prospívala, je dostatečné množství vody. Nejsnadnější způsob proto je pěstovat rostlinku ve sklenici plné vody. Dno můžete vyplnit oblázky nebo pískem, ale není to nutné.


plant-propagation 

Skřípina převislá

Rostlině se skvěle daří ve vodě. Nejlépe vynikne ve vysoké váze. Obecně je považována za jednu z nejkrásnějších vodních rostlin. Její tenká stébla připomínají optická vlákna.

Skvěle bude prospívat v nádobce s vodou. Rostlinka zároveň funguje jako přírodní zvlhčovač vzduchu.


bhg 

Bambus

Bambus je čím dál oblíbenější domácí rostlina. Je to dáno tím, že jeho pěstování je opravdu snadné. Rostlinka navíc roste opravdu rychle, což jistě uvítají všichni, kterým obvykle na péči o květiny schází trpělivost. 

Aby vám bambus prospíval, nepotřebujete nic víc než vázu s vodou.


taringa 

Šplhavice zlatá

Jak napovídá jméno, jde o nenáročnou popínavou rostlinu. Dobře se jí daří v květináči, ale i ve sklenici s vodou.


houzz 

Aglaonema

Tahle rostlinka vám tak bude sice růst pomaleji, ale pokud budete trpěliví, pěstovat ji můžete i ve vodě.


gardentimeline 

Sukulenty a kaktusy

Tyto rostliny jsou velice populární, předně proto, že nevyžadují žádnou speciální péči. Nepotřebují často zalévat ani jinak ošetřovat.

 Vhodné je zasadit rostlinky do keramzitu a celý květináček umístěte do další nádoby s vodou.


popsugar 

Tillandsie

Tato exotická rostlinka dobře prospívá nejen bez půdy, ale dokonce i bez vody.  Jediné, co rostlinka potřebuje, je vzduch. Ze vzduchu získává rostlinka vláhu, i všechny potřebné živiny. Kořínky rostlina využívá pouze k přichycení se k povrchu.

Občas můžete rostlince dopřát vodní lázeň. Není to sice nutné, ale urychlíte tak její růst.

 Rostlinka je krásná, a je zároveň výborným pomocníkem v boji s příliš vlhkým vzduchem.


Craft-Organic

Inspirujte se!


instagram 


instagram 


instagram 


instagram

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek