KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Starší radí mladším: Životní lekce, které by měli muži zažít ještě před tím, než jim bude 30

Pro mnoho lidí je doba mezi 20. a 30. rokem života časem svobody a zábavy, ale také časem nejistoty. Někdy si však uvědomujeme až při ohlédnutí zpět, co jsme se naučili, co jsme promarnili nebo co jsme udělali špatně. Muži na sociální síti Reddit byli vyzváni k tomu, aby ostatním pověděli o životních lekcích, které získali právě v tomto období. Jejich zkušenosti nyní mají za cíl poskytnout radu nebo útěchu těm mladým mužům, kteří se cítí nejistě. 

...

„V kariéře je důležité budovat pozitivní image už od začátku,“ radí muži

Ze zveřejněných příspěvků vyplývalo, že štěstí podle mužů nezávisí na ostatních, ale jedině na činech daného jedince. „Často jsem vyšiloval z toho, že ostatní muži mého věku už mají svůj život vyřešený a ví, kam směřují. Ale nyní vím, že je to případ od případu. Někdo má jasno, někdo jiný zase tápe a někteří jen předstírají, že žijí vyrovnaný život, ale ve skutečnosti jsou stejně zmatení, jako vy sami,“ uvedl jeden z uživatelů.

„Na každého 26letého muže s nadějnou kariérou pravděpodobně připadá několik dalších, kteří stojí za barem nebo vaří kávu,“ uvedl další z přispěvatelů, který tak chtěl uklidnit ty, kteří mají dojem, že jsou kolem nich jen samí úspěšní vrstevníci.

Někteří muži zase naopak poradili, co jim pomohlo dostat se v kariéře dopředu: „Nonstop cestou k úspěchu může být to, když se budete snažit být alespoň o 5 % schopnější než vaši kolegové a na okolí se budete snažit působit charismaticky.“  Další z mužů napsal o tom, jak je důležité si vybudovat pozitivní profesionální image, dokud jste mladí: „Je snadné si vytvořit pověst, ale těžké je ji vymazat, což je důvod, proč byste měli dělat dobrý dojem už od začátku“.

Někteří muži uvedli, že by si zpětně přáli, aby v těchto letech vynaložili větší úsilí v rámci cvičení, zdravé výživy a péče o tělo: „Toto je období, kdy je vaše tělo v nejlepší kondici, tak toho využijte“.

Vhodný čas k riskování

Jeden z mužů zahrnul své poznatky do třech lekcí:

1. Nikoho nezajímáte

Není to myšleno ve špatném smyslu slova, spíš tak, že byste si neměli dělat starosti o to, co si o vás ostatní myslí, protože se každý zabývá svým vlastním životem a svými problémy. „Dělejte si věci po svém a já vám slibuji, že vás nikdo nebude soudit, uvedl rádce.

2. Chcete-li něco udělat, tak to prostě udělejte

Žít s tím, že litujete něčeho, co jste neudělali, není žádní legrace. Když je vám přes 20, je to vhodná doba k tomu zariskovat, protože ještě nemáte tolik zodpovědnosti, kolik pravděpodobně budete mít v pozdějším životě. Prostě dělejte to, co vás opravdu láká.

3. Cvičte a navykněte si na zdravý životní styl

Pokud se budete držet zdravé životosprávy, v budoucnu si za to určitě poděkujete.

Mnoho mužů s těmito lekcemi na sociální síti plně souhlasilo, jeden z nich dokonce dodal, že pokud se v tomto věku muž setkává s nezdarem, je to v pořádku a není to nic, co by nikdo neočekával. „Až vám bude přes 30, s problémy už se nebudete tak snadno srovnávat. Kašlete na to a poznejte, jak funguje svět, pak budete mnohem lépe připraveni pro budoucí život,“ uvedl uživatel.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek