KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Učte se anglicky jednoduše: Sledujte tyto seriály

Existuje jeden způsob, jak se učit angličtinu snadno a příjemně - sledováním seriálů v originále. Chcete se do studia pustit, ale nevíte, kde začít, jaký seriál vybrat? Sestavili jsme pro vás seznam těch nejvhodnějších seriálů v závislosti na vaší jazykové úrovni.

...

Proč jsou seriály lepší než filmy? Seriály mívají jednodušší dialogy, živý jazyk a navíc jsou jednotlivé díly krátké, takže vydržíte soustředění. Další výhodou sledování seriálu je, že si zvyknete na hlasy postav a tempo řeči, kdežto u jednotlivých filmů se hlasy i liší.

Seriály pro úplné začátečníky

Extr@

První seriál, který určitě vyzkoušejte, je britský Extra. Jde o vzdělávací seriál s jednoduchými a snadno zapamatovatelnými frázemi. Mimochodem, kromě anglické verze existuje i francouzská, německá a španělská. Pokud se tedy chcete vrhnout na studium některého z těchto jazyků, neváhejte. Extra je pro vás to pravé.


channel4learning

Prasátko Peppa

Nesmějte se, tohle není omyl! Jde sice o pohádku pro děti, ale k výuce angličtiny je tenhle kreslený seriál jako stvořený. Každý díl má asi 5 minut, slovní zásoba je omezená a věty bývají krátké a jednoduché.

Ideální pro výuku angličtiny jak dětí, tak začínajících dospělých.


peppapig

Seriály pro mírně pokročilé

Alf

Vzpomínáte ještě na Alfa z planety Melmak? I na téhle klasice se můžete zdokonalovat v anglickém jazyce. Stačí si pustit seriál v originále, poslouchat a rozšiřovat svou slovní zásobu o typické hovorové fráze i každodenní americká slovíčka.

A navíc, proč si nepřipomenout staré dobré časy? Na trochu nostalgie je vždycky ten správný čas!


world-art

Misfits: Zmetci

Seriál má snadno pochopitelný děj, takže i když vám nějaké slůvko unikne, neztratíte se. Seriál vám umožní srovnat několik typických anglických akcentů.


channel4

Glee

V muzikálovém seriálu Glee nám na pomoc s cizím jazykem přichází hudba. Uvidíte, že učení cizího jazyka půjde s hudbou mnohem snáz.


fox

Seriály pro středně pokročilé

Přátelé

Kdo by tenhle kultovní seriál neznal? Každý dialog je plný idiomů, přísloví, slangových výrazů a širokého spektra slovní zásoby.

Dialogy jsou často prokládány pauzami „na smích“, během nichž máte čas frázi strávit.


Ztraceni

Pokud patříte mezi fanoušky tohoto fenoménu 21. století, určitě se na něj podívejte i v originále. Seriál je plný velkolepých scén, díky nimž pochopíte děj, i pokud vám slova uniknou. Herci mají navíc různý původ, takže i tady uslyšíte různé akcenty.


abc.go

Seriály pro pokročilé

Dr. House

Seriál o geniálním lékaři nebude nejspíš příliš užitečný pro studenty medicíny, ale pro studenty angličtiny je vynikající možností, jak si jazyk procvičit, osvěžit paměť a třeba se i naučit nové fráze.


nbcuniversal

Sex ve městě

Tento seriál je velmi bohatý na frázová slovesa. Nepochopit význam je díky okolnostem příběhu nemožné. Jinak jsou dialogy poměrně jednoduché a nevyžadují zvýšené soustředění.


warnerbros

Hra o trůny

Tento seriál má poměrně obtížnou úroveň slovní zásoby. Pokud tedy patříte mezi pokročilé angličtináře a chcete si slovní zásobu ještě více rozšířit, sáhněte po Game of Thrones. Navíc si procvičíte používání konjunktiv.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek