KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Indičtí lékaři odoperovali největší mozkový nádor na světě. Postižený muž by měl znovu začít vidět

31letý Santlal Pal podstoupil náročnou sedmihodinovou operaci, na jejímž konci má být navrácení jeho ztraceného zraku. Mozkový nádor tísnící se v jeho lebce vážil necelé 2 kilogramy.

...

Lékaři, kteří zákrok provedli, tvrdí, že se jedná o největší odoperovaný mozkový nádor na světě. Předchozí vážil 1,4 kilogramu. Ten, který nosil Santlal Pal, vážil 1,9 kilogramu. Muž kvůli rostoucímu nádoru průběžně přišel o zrak. Nyní lékaři doufají, že by se mu zrak mohl opět vrátit.

3 roky čekání

Nádor v Palově hlavě rostl 3 roky, během té doby se jeho hlava úplně zdeformovala. Dlouhé čekání na operaci ovlivnil především strach lékařů náročný zákrok provést. Podle Palovy manželky byli odmítnuti hned ve třech indických nemocnicích.


Šťastný Santlal po úspěšném zákroku.

Rozhodnutí nemocnic nicméně chápe ošetřující lékař Trimurti Nadkami, podle něhož se jedná o velmi vzácnou velikost nádoru, který představuje velkou lékařskou výzvu.

„Během operace došlo k velké ztrátě krve a na místě musel být přítomný ten nejlepší tým, který zaručil úspěšný výsledek,“ pochválil lékař své kolegy.


Podle lékařů má Pal velkou šanci vrátit se znovu do běžného života neboť pooperační situace byla stabilizována a hlava pacienta se léčí dobře.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek