KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Afghánci a američtí speciálové zabili vůdce Islámského státu v Afghánistánu

Nejvyšší představitel Islámského státu v Afghánistánu Abdul Hasib je mrtvý. Minulý čtvrtek se stal obětí útoku spojených afghánských a amerických vojenských jednotek. Oznámil to afghánský prezident.

...

Úspěch až na druhý pokus

Při útoku na centrálu afghánské odnože Islámského státu zvanou Khorasan v Nangarharu na východě země byl zabit její vůdce Abdul Hasib. Úspěšnou akci minulý čtvrtek provedl tým složený z 50 zástupců amerických speciálních jednotek a 40 afghánských vojáků.

Smrt hlavy afghánské teroristické organizace v neděli oznámil afghánský prezident Ashraf Ghani. Speciální jednotky na Nangarhar neútočily poprvé. Před pouhým týdnem se jej neúspěšně pokusily ovládnout. Nezdařená akce tehdy stála život dvou amerických vojáků.

Při nočním útoku 26. dubna zahynuli 22letý Joshua Rodgers z Illinois a 23letý Cameron Thomas z Ohia. Kapitán americké armády Jeff Davis následně přiznal, že tento nezdařený útok mířil na Abdula Hasiba, ale nebyl tehdy schopen potvrdit, jestli při něm byl Hasib zabit, či nikoliv.


Abdul Hasib

Hasib byl v čele radikálů necelý rok

Nyní afghánský prezident Ghani vysvětlil, že první útok Hasib přežil, ale tento čtvrtek již byly speciální jednotky úspěšné a zneškodnily ho.   

Khorasan je pobočkou Islámského státu v Afghánistánu a Abdul Hasib se stal její hlavou před necelým rokem, poté co byl jeho předchůdce Hafiz Saeed Khan zabit americkým dronem. Centrála Khorasan se nachází poblíž místa, kde byla 13. dubna svržena na pozice islamistických radikálů „Matka všech bomb“.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek