KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Belgický cyklistický tým zakázal svým jezdcům kvůli „hygieně“ růst vousů

Kdo má vousy, za nás nepojede. Tak by se dalo vyložit rozhodnutí profesionální cyklistické stáje Sport Vlaanderen–Baloise, která svým jezdcům uložila oholení vousů z důvodu „zachování elegance cyklistiky“. Kdo se nepodřídí, může si hledat nového zaměstnavatele.

...

Za nařízením stojí sportovní ředitel týmu Walter Planckaert (bývalý šampion prestižního závodu Kolem Flander), který se o zákazu vousů rozepsal ve svém novinovém sloupku.

„Jsme tým cyklistů a ne žádných motokrosových jezdců nebo hráčů ragby. Nudle z nosu a zbytky od jídla ve vousech jezdců jsou odporné a nehygienické,“ rozvášnil se při psaní Planckaert.

Plackaert sice připustil, že by uprostřed náročného etapového závodu jezdcům toleroval krátké a zastřižené vousy, když by byli příliš vyčerpaní. V případě nárůstu plnovousu a nerespektování nařízení o pravidelném oholení si však jezdci mají rovnou najít jiný tým, spustil pak Planckaert opět ostřeji.

Planckaert jako příklad neakceptovatelných vousů uvedl německého jezdce Tour de France Simona Geschkeho, viz foto. Celkový vítěz Tour de France Chris Froome je hladce oholený.


Simon Geschke, zdroj: Getty Images

Cyklistická stáj Sport Vlaanderen-Baloise si prestiž mj. získala i cíleným vyhledáváním nejlepších nizozemsky mluvících mladých jezdců, kterým pak pomáhá získat první kontrakty ve světě profesionální cyklistiky. Jak se však nyní zdá, jakkoliv dobří, ale vousatí jezdci u ní nebudou mít šanci...

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek