KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Dav „arabského původu“ obviněn z masových sexuálních útoků v Kolíně nad Rýnem

Novoroční oslavy v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem vyeskalovaly do chaotického stavu, ve kterém došlo k několika sexuálním útokům, včetně znásilnění. Vinu údajně nese „dav opilých mužů severoafrického nebo arabského původu“.
...

Úřady obdržely 60 stížností a očekávají další

K útokům na ženy mělo dojít v centru města kolem hlavního nádraží v Kolíně. Situace se při silvestrovských oslavách stala podle místního policejního velitele Wolfganga Alberse „nesnesitelnou“.

Úřady ve městě do dnešního dne obdržely na 60 stížností. Tisícihlavý dav podle Alberse napadl lidi slavící příchod nového roku v centru města, což Albers popsal jako „trestný čin zcela nové dimenze.“

Podle zprávy se jednalo o dav zhruba 1000 opilých mužů severoafrického či arabského původu, kteří zaplavili náměstí mezi hlavním vlakovým nádražím a gotickou katedrálou. Muži byli ve věku 15 – 35 let. Když odbila půlnoc, začali střílet petardy.

Zatímco všude probíhalo všeobecné veselí, někteří muži začali sexuálně napadat přítomné ženy a došlo i ke kapesním krádežím. Doposud bylo oficiálně podáno na 60 trestních oznámení, včetně obvinění ze znásilnění. Úřady očekávají, že se v příštích několika týdnech ozve více obětí sexuálního obtěžování.

Ženy byly v davu vystaveny osahávání

Místní média mezitím oznámila, že dav mužů obtěžoval minimálně 80 žen, z toho 35 bylo sexuálně napadeno. Jedna z napadených, Katja L. uvedla, že jí muži sahali na hýždě a na prsa.

„Byla jsem všude osahávána. Byla to noční můra. I když jsem křičela a prorážela si cestu davem, ty muže to nezastavilo. Byla jsem zoufalá a myslím, že na mě sáhli zhruba stokrát, než jsem urazila zhruba 200 metrů,“ uvedla Katja L. „Naštěstí jsem na sobě měla sako a kalhoty. Kdybych měla sukni, nejspíš by ji ze mě strhli,“ dodala.

Policie k potlačení útoků nasadila více než 200 policistů, zahrnujících 143 místních sil a 70 federálních posil. V neděli bylo na nádraží zatčeno pět mužů, kteří byli obviněni z ohrožování a obtěžování žen.

Útoky vyvolaly zesílení kritiky politiky Angely Merkelové

Novoroční útoky vyvolaly silnou vlnu kritiky německé „politiky otevřených dveří,“ která byla zavedena kancléřkou Angelou Merkelovou. Ta způsobila, že do Německa dorazil v loňském roce více než jeden milion migrantů.

Kvůli hrozbě, která nyní ze strany migrantů panuje v Kolíně nad Rýnem, svolala na dnešek starostka Henrietta Rekerová krizovou schůzi. Zločiny, které se udály na Silvestra, nazvala „monstrózními.“ „Nemůžeme tolerovat tento vývoj bezpráví,“ řekla Rekerová tisku.

Ministr vnitra pro Severní Porýní a Vestfálsko řekl, že je zapotřebí rychlého jednání k zastavení takových zločinů. „Nebudeme akceptovat, že se muži ze severní Afriky takto shromáždí vyloženě za účelem obtěžování žen,“ řekl Ralf Jager v rozhovoru pro místní noviny.

Mezitím předseda Německé policejní unie pro Severní Porýní a Vestfálsko Arnold Pickert nazval silvestrovské útoky „masivním útokem na základní lidská práva.“ „Uprchlíci, kteří mají problém se začleněním do naší otevřené společnosti a s respektováním práv jiných lidí, musí být trestáni plnou silou zákona,“ řekl Pickert.

Poslanec Steffan Bilger z Křesťanské a demokratické unie vidí události z Kolína nad Rýnem jako naléhání na vládu, aby změnila svou migrační politiku. „Takhle to nejde. Je zapotřebí snížit příliv migrantů, bezpečnost na hranicích a zintenzivnění deportací,“ uvedl Bilger.

 

Autor. ElS

Zdroj: RT

Foto: © Report24 / YouTube

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Merkelová by měla jít od válu to co chtěla se jí vrací už to začíná