KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Egyptská televize odvolala moderátorku kvůli nevhodným komentářům k útoku na Sinaji

Vlastník vlivné egyptské mediální skupiny Mohamed Abu al-Enein dočasně propustil jednu ze svých televizních moderátorek Rašu Magdiovou a podrobil ji internímu vyšetřování kvůli jejím připomínkám, které pronesla v přímém přenosu krátce po pátečním teroristickém útoku na mešitu al-Rawda na severu Sinajského poloostrova.

...

„Útoky proti křesťanům jsou pochopitelnější než proti muslimům“

Magdiová ve svém komentáři na soukromé televizní stanici Sada al-Balad označila teroristické útoky proti policii a armádě za „vzájemné násilí“ a zároveň naznačila, že útoky proti křesťanům jsou pochopitelnější než proti muslimům.

„Byli jsme svědky teroristických útoků na policii i armádu a domníváme se, že jde o vzájemné násilí. Tyto extremistické organizace útočily na kostely a podle našeho názoru je to kvůli tomu, že je to jiné náboženství, ne islám, a že je vůči nim nepřátelské. A pak jsme si říkali, že je to v pořádku, ale proč útočí na muslimy?,“ řekla Magdiová.

Moderátorka v minulosti podněcovala k nenávisti

Magdiová v minulosti pracovala pro egyptskou státní televizi a již tehdy bylo proti ní podáno několik trestních oznámení kvůli podněcování k nenávisti vůči egyptským koptským křesťanům. Především se jednalo o informování o takzvaném masakru Maspero, při kterém egyptská armáda zabila více než 25 křesťanů.

Mohamed Abu al-Enein vydal v sobotu večer v souvislosti s pátečním útokem na Sinaji výzvu k egyptské policii a armádě.

Všichni Egypťané společně podporují naše statečné ozbrojené síly a odvážné policejní jednotky. S boží vůlí v našem boji proti těmto zbabělcům zvítězíme,“ píše se v tomto prohlášení. „My všichni, lidé i naši představitelé, odmítáme veškeré formy terorismu, a to zde v Egyptě, tak i kdekoli jinde na světě.“

„My jsme v Egyptě jednotní, neděláme rozdíly mezi muslimy a křesťany. Všichni jsme si rovni. Žijeme zde spolu v bezpečí. Terorismus a agrese jsou zločiny,“ píše se na závěr zmíněného prohlášení.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek