KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Facebok vás může zablokovat, pokud nebudete ochotni nahrát „zřetelnou“ selfie

Facebook může svým uživatelům zabránit v přístupu na sociální síť v případě, že nebudou ochotni nahrát zřetelnou selfie. Pokud nenahrají vypovídající profilovou fotografii, mohou být zablokováni. Zuckerbergova firma nyní vyžaduje tento postup jakožto součást nového testu bezpečnosti, jehož cílem je dokázat, že lidé, kteří sociální síť využívají, nejsou „boti“, neboli automatizované softwary vykonávající samostatnou činnost online.

...

Facebook slibuje, že zkontrolované fotografie vymaže

Boti se před časem dostali do povědomí širší veřejnosti právě kvůli Facebooku, který byl obviněn z toho, že byly jeho prostřednictvím sdíleny falešné zprávy řízené z Ruska v období amerických prezidentských voleb nebo během hlasování o brexitu. Za těmito zprávami stály právě automatizované profily, které se objevily i na dalších sociálních sítích.

Facebook uvedl, že by nový bezpečnostní systém mohl pomoci zachytit podezřelou aktivitu v rámci různých webových interakcí včetně vytváření účtů, odesílání požadavků o přátelství, nastavení platby za reklamu nebo její vytváření.

Lidé používající Facebook na Twitteru uvedli, že obdrželi zprávu s následujícím zněním: „Prosíme vás o nahrání takové fotografie, která zcela jasně ukazuje vaši tvář. My ji zkontrolujeme a následně permanentně vymažeme z našich serverů.“

Lidé mají z nebývalého zájmu Facebooku o soukromé fotografie obavy

Facebook není jedinou společností, která používá profilové fotografie svých uživatelů ke kontrole jejich identity. Firma Apple například představila aplikaci Face ID, chytrý bezpečnostní systém, který je využíván k odemykání iPhonu X, jež je opatřen přední kamerou schopnou naskenovat rysy tváře daného uživatele.

Tyto snímky však nemohou být transformovány do jiného zařízení a společnost je na svých serverech neuschovává. Facebook však zcela explicitně žádá své uživatele o to, aby mu odeslali své fotografie a zároveň je ujišťuje o tom, že tyto fotografie následně vymaže.

Facebook také nedávno požádal uživatele o jejich nahé nebo intimní fotografie, aby je tak ochránil před zneužitím například ze strany zhrzených milenců. Facebook uvedl, že tyto fotografie opatří speciálním algoritmem, díky němuž je nebude nikdo jiný moci na sociální síti jakýmkoliv způsobem sdílet.  

Tyto žádosti o osobní fotografie uživatelů však namísto důvěry vyvolaly spíše starost o to, jak chce tato sociální síť s fotografiemi nakládat.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek