KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Fanoušek fast foodu Trump se podle ošetřujícího lékaře těší „skvělému zdraví“

Lékař Ronny Jackson vydal prohlášení, v němž píše, že prohlídka současného amerického prezidenta dopadla „nad očekávání dobře“. Lékař o Trumpovi, který trpí silnou nadváhou, řekl, že se těší „skvělému zdraví“.

...

Obvykle čistě rutinní lékařská prohlídka byla v případě Donalda Trumpa přísně sledovaná kvůli zvěstem, že americký prezident zásadně nedodržuje životosprávu a má fyzické i psychické potíže. Trump strávil na lékařské prohlídce 3 hodiny předtím, než odjel na víkend na Floridu.

Podivné chování posledních dní

Obavy o prezidentovo zdraví se zvýšily poté, co si Trump v posledních veřejných prohlášeních začal plést slova, začal se podivně vyjadřovat na Twitteru a měl vést několik zarážejících rozhovorů se svými nejbližšími poradci.

Olej do ohně přilila i kniha Fire and Fury: Inside Trump White House založená na rozhovorech se současnými i bývalými zaměstnanci Bílého domu, kteří popsali Trumpa jako nezodpovědného, psychicky labilního prezidenta.

Trump tato tvrzení opakovaně odmítl a prohlásil se za „velmi vyrovnaného génia“. Ve čtvrtek řekl novinářům, že by se velmi divil, kdyby prohlídka nedopadla dobře.

Prezident během prohlídky podstoupil měření krevního tlaku, cholesterolu, cukru, srdečního tepu a váhy. Bílý dům neposkytl detailní výsledky těchto testů. Ošetřující lékař, který se staral o i prezidenta Obamu, by však měl odpovědět na dotazy novinářů během úterý.

Součástí pravidelné prohlídky nebylo psychiatrické vyšetření, což zřejmě poskytne další náboje Trumpovým odpůrcům. Bílý dům však odmítl, že by se Trump podobnému vyšetření v nejbližší době chtěl podrobit.


Zveřejnění výsledků je v režii Bílého domu

Zda a v jakém rozsahu výsledky zveřejní je na rozhodnutí Bílého domu. V době Obamova prezidentství však byla obvyklá vysoká transparentnost, včetně bývalých operativních zákroků, užívaných léků a kompletních lékařských statistik.

Obama si ostatně udržoval celkově pevné zdraví, když aktivně sportoval díky basketbalu, zvedání činek, cvičení či hraní golfu. Trump oproti tomu hraje pouze golf, přičemž na greenu netráví mnoho času chozením. Většinu hraní stráví ježděním v golfovém vozíku.

Další bývalí prezidenti Bill Clinton a George W. Busch se věnovali pravidelnému běhu a jízdě na horském kole.

V případě Trumpa je varovná především jeho životospráva. Veřejně se ví, že holduje rychlému občerstvení v podobě hamburgerů a hranolek. Rovněž má rád hovězí steaky, čokoládové dorty, vanilkovou zmrzlinu a dietní Coca Colu, které je schopný vypít i dvanáct plechovek denně.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek