KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

FOTO: Žena si na ulici fotí selfie s muži, kteří ji obtěžují

Obtěžování na ulici je pro většinu žen příliš častým jevem. Když se něco takového děje, ženy často ani neví, jak na to reagovat. Je lepší dotěrné muže ignorovat nebo se jim postavit? 20letá studentka z Amsterodamu našla důmyslný způsob, jak se s otravnými muži vypořádat a současně vyslat do světa zprávu o tomto problému. 

...

Vyfocení muži vůbec nechápou, že je jejich chování dívce nepříjemné

Noa Jansmaová už měla dost mužů, kteří na ni při chůzi po ulici pokřikovali nebo ji jinak obtěžovali a rozhodla se, že se s nimi vypořádá po svém. Se všemi, kteří na ni nějakým nepříjemným způsobem reagují, si studentka fotí selfie.

Dívka k fotografiím píše, co jí daní muži řekli nebo co na ní pokřikovali

Dívka se mužů ptá, zda se s ní mohou vyfotit a oni při tom vůbec nechápou, o co jí ve skutečnosti jde. Noa si založila účet na Instagramu, kde každou podobnou událost dokumentuje.

Za pouhý měsíc získal její účet s 30 příspěvky nazvaný „Dear Catcallers“ více než 45 000 fanoušků. Na fotografiích je dívka s neutrálním výrazem ve tváři obvykle vyfocená s usmívajícími se a různě se šklebícími muži, kteří si vůbec neuvědomují, že se mladá žena kvůli nim cítí nepříjemně.


„Není to kompliment,“ říká studentka o jednání mužů na ulici

První muž, kterého Noa požádala o selfie, její výzvu přijal „s nadšením.“ Když Jansmaová popisovala svůj projekt, uvedla, že pokřikování a hvízdání ze strany mužů rozhodně není komplimentem.

„Tento instagramový účet má za cíl vytvořit povědomí o objektivizaci žen v každodenním životě,“ napsala Noa koncem srpna.

„Jelikož mnozí lidé neví, jak často a v jakém kontextu k obtěžování dochází, chci ukázat ty, kteří mě obtěžovali během období jednoho měsíce,“ uvedla studentka, která tyto muže označuje jako „catcallers.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek