KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Fotografie slonice a jejího mláděte utíkajícího před davem vrhajícím oheň vyhrála prestižní cenu

Fotografie, která zobrazuje slonici následovanou jejím mládětem, které se octlo v plamenech, získala prestižní asijskou cenu za fotografii divoké přírody. Sloni na snímku se snaží utéct před davem, jenž na ně vrhá hořící dehtové koule, aby údajně před nimi ochránil svou osadu. 

...

Autor nazval vítěznou fotografii „Peklo je tady“

Snímek s názvem „Hell is here“ (Peklo je tady) je dílem fotografa Biplaba Hazry, který se soustředí na fotografování života v Západním Bengálsku. Za svou fotografii získal Hazra cenu Sanctuary’s Wildlife Photographer of the Year .

„V regionu Bankura v Západním Bengálsku je tento typ ubližování slonům rutinou, stejně jako v ostatních oblastech, kde sloni žijí (Assam, Odisha, Chhattisgarh, Tamil Nadu a další),“ uvedla ve svém prohlášení nezisková organizace  Sanctuary Nature Foundation, která fotografickou soutěž pořádala.


Facebook/Sanctuary Asia

Slonům chybí jejich přirozený prostor, o který je lidé obírají

„Tento druh konfliktů se každý den zvyšuje,“ řekla Christy Williamsová, ředitelka Světového fondu pro volně žijící zvířata v Myanmaru, která se zabývá studiem slonů v regionu. Williamsová uvedla, že jsou sloni stále více vytlačováni ze svých přirozených stanovišť. „Jsou zde lesy, které byly zcela zničeny kvůli novým cestám i potrubí,“ řekla ředitelka.

Sloni potřebují ke svému životu velký prostor, a jelikož jim jej lidé ubírají, často se pak stahují k lidským obydlím.  

V Indii žije zhruba 30 000 asijských slonů, což je asi 70 % světové populace. V západním Bengálsku jich žije kolem 800. Podle Williamsové je koexistence mezi slony a zdejšími lidmi „velice obtížná.“ „Lidé nakonec vždy vyhrají bez ohledu na to, o jaký živočišný druh se jedná nebo jak moc je tento druh silný,“ dodala ředitelka. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek