KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Francouzský parlament schválil zákon, který dává občanům právo „dělat chyby“

Francouzští zákonodárci odhlasovali hlavní část nového zákona, který občanům uděluje právo na to dělat chyby při jednání s vládou, aniž by byli automaticky potrestáni. Článek, který byl přijat v úterý v noci, je základním kamenem zákona „o důvěře státu vůči společnosti“. 

...

Vláda bude moci odpustit pouze první omyl

Francouzský prezident Emmanuel Macron využil své úspěšné prezidentské kampaně, aby občanům umožnil dělat dobře míněné chyby v rámci jednání s vládními orgány, aniž by riskovali trest za protiprávní jednání. Na vládních orgánech pak bude rozhodnout a prokázat, že daný jedinec jednal v dobré víře.

„Rozšíření práva na možnost dělat chyby bylo přijato Národním shromážděním,“ uvedl ministr pro veřejný rozpočet Gerald Darmanin na svém Twitteru. „Odpuštění ze strany vlády bude omezeno pouze na první omyl,“ dodal Darmanin.

Zákonodárci musí nyní projednat další součásti zákona o chybách

Během zahájení debaty ministerstvo uvedlo, že vláda naslouchala „Francouzům, kteří mají rádi veřejné služby, ale nikoliv státní administrativu.“

Zákonodárci budou muset nyní projednat desítky dalších článků týkajících se rozsahu práva o chybách. Právo na chybu však nebude moci být použito v řadě případů, jako například v oblasti veřejného zdraví.

Návrh zákona se zabývá různými tématy, například modifikací postupů při povolení k instalaci větrných elektráren na moři nebo možnosti zasílání darů charitám prostřednictvím SMS. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Z Německa se už stala autoritářská země podobně jako Rusko a Čína. Kritizovat oficiální vládní linii se neoplatí. Hrozí vám tresty. Nedávno tam schválili náhubkový zákon pro google, twitter a facebook. Do 24 hodin je nutné mazat nenávistné příspěvky. http://www.epshark.cz/clanek/200/nemecko-uplna-cenzura-je-nyni-oficialni