KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Islámský kazatel, který označuje Židy za „Satanovy agenty“, vystoupil v Británii na propalestinské výstavě

Radikální islamistický kazatel, který Židy považuje za „Satanovy agenty“ a podobně jako nacistický ministr Joseph Goebbels je přirovnává k „blechám“, přijel do Británie a promluvil na akci na podporu Palestiny.

...

Marné protesty proizraelských organizací

Ebrahim Bham z Jihoafrické republiky měl rovněž přednášku, na které označil rovnost mezi pohlavími za „absurditu“ a bránil násilný džihád jako součást islámského učení.

Akce nazvaná Palestinské Expo se o víkendu konala v Centru královny Alžběty II. v Londýně a schválila ji britská vláda, a to navzdory podezřením ze spolupráce pořádající organizace Přátelé Al-Aksá s palestinskou skupinou Hamas.

Pořadatelé tuto akci označili za „největší společenskou a kulturní událost prezentující Palestinu, která se dosud v Evropě odehrála.“ Bylo zde představeno palestinské umění, jídlo a historie a navštívilo ji více než 15 000 lidí.

Několik proizraelských skupin se pokusilo prosadit zrušení akce a zákaz vstupu Bhama do Británie. Organizace Kampaň proti antisemitismu (CAA) připomněla jedno z Bhamových vystoupení, na kterém citoval nacistického ministra Josepha Goebbelse a řekl: „Lidé tvrdí, že Židé jsou lidské bytosti. Ano, vím, že jsou lidské bytosti. Stejně jako blechy patří mezi zvířata, tak oni patří mezi lidské bytosti.“ Bham oznámil, že Goebbelsova slova popisují dnešní Izraelce.

Rovná práva pro ženy jsou „zcela absurdní“

Organizace CAA dále citovala jiný Bhamův výrok, ve kterém všechny Židy a křesťany označil za „Satanovy agenty“. „Korán nám říká, že Židé a křesťané z nás nikdy nebudou nadšení. Neuklidní se, dokud nepřijmete jejich náboženství a jejich způsob života. Nejsme na to připraveni a nikdy nebudeme schopni to udělat,“ řekl Bham, který dosud cestuje po Británii.

„Plní si své ďábelské touhy a působí jako Satanovi agenti při užívání nástrojů, způsobů a úkladů proti islámu a muslimům,“ prohlásil též Bham a rovněž dodal, že moderní návrhy na rovnost práv pro ženy jsou ve skutečnosti „zcela absurdní“ a že „džihádem ženy je péče o domov“.

„Džihád je součástí islámského učení. Islám se nemusí pokrytecky omlouvat, když má potřebu jít do války,“ řekl rovněž Bham.

Organizace CAA obvinila britskou vládu, že povolením Palestinského Expa „pomáhá rozvoji extremismu“.

Ismail Patel z Přátel Al-Aksy naopak oponuje, že odpůrci akce chtějí vyvolat „úmyslnou roztržku“ a že na ni pozvali pestrou skladbu řečníků, mezi které patří izraelští, palestinští a britští muslimové a též Židé a křesťané.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek