KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Italský kněz obvinil oběť znásilnění migranty z toho, že si za to kvůli alkoholu může sama

Italský kněz vyvolal pobouření poté, co řekl dívce, jež se stala obětí znásilnění, že si za něj může sama. Kněz uvedl, že se dívka opila a poté se bavila s migranty, čímž je k činu přiměla. 

...

„Pokud budete plavat s piraňami, nesmíte se ničemu divit,“ uvedl kněz

Boloňský kněz Lorenzo Guidotti pohovořil o incidentu na Facebooku, aby tak dívku potrestal. Řekl, že si nezletilá oběť nemůže na nic stěžovat, protože se s migranty začala sama bavit. „Zlatíčko, je mi to líto, ale ty ses nekontrolovatelně opila a s kým sis pak vyšla? S lidmi ze severní Afriky?“ zeptal se kněz na Facebooku.

„Omlouvám se, ale pokud hodláte plavat v nádrži s piraňami, pak si nemůžete stěžovat na to, pokud přijdete o končetinu,“ napsal Guidotti. „Chápete, že společně s alkoholem spolykáte i všechnu tu ideologickou triádu s ‚vítáním kohokoliv'?“ zeptal se kněz s odkazem na ty, kteří podporují přistěhovalectví v Itálii.  

Kněz se po vlně kritiky dívce omluvil

„Zlato, probudit se polonahá je v tomto okamžiku tím nejmenším, co se ti mohlo stát,“ dodal Guidotti v příspěvku, který mohli zpočátku vidět jen jeho přátelé na Facebooku. Nicméně příspěvek z roku 2015 pobouřil italskou rozhlasovou stanici Radio Citta del Capo, která jej zveřejnila na svých internetových stránkách. Poté se z knězova prohlášení stala virální záležitost. 

Když byl Guidotti se svými hanebnými připomínkami konfrontován, řekl, že i přes to, co napsal, na dívku osobně neútočil. Dle svých slov se jen snažil o to, aby nad tím „děti i jejich rodiče více přemýšleli.“ Později se oběti znásilnění dokonce omluvil. Nyní není jasné, zda bude kněze čekat nějaké disciplinární řízení ze strany Vatikánu. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek