KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Izraelský judista se za vítězství nedočkal hymny, organizátoři ji odmítli zahrát

Na prestižním turnaji v judu v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech (SAE) bylo pěkně dusno. Nabitý šampionát vyhrála minulý týden v ostré konkurenci světová jednička Tal Flicker. Oslavy v podobě zahrání národní hymny při slavnostním ceremoniálu se ale nedočkal. SAE izraelskou píseň odmítly zahrát a nevztyčily ani národní vlajku Izraele.

...

Flicker se tak při předávání cenných kovů jen smutně koukal na vlajku Mezinárodní judistické federace, která byla vyvěšena místo izraelské. Nepříjemné chvíle Flickerovi neustaly ani tehdy, když místo izraelské národní hymny musel poslouchat tu judistické federace. 

Televizní kamery šampiona v kategorii do 66 kilogramů zachytily, jak si alespoň nezávisle na hudbě tiše pro sebe zpívá slova Ha-Tikvy, izraelské státní hymny.

Důvod ignorace izraelských národních symbolů ze strany Spojených arabských emirátů je nasnadě. Většina arabského světa Izrael kvůli náboženským nesouladům různými způsoby ignoruje a tyto projevy na sportovních akcích bohužel nejsou výjimkou.

Flicker se za svůj stoický postoj dočkal uznání v rodném Izraeli i v mezinárodních mediích. Těžko se však dá očekávat jakákoliv forma omluvy ze strany SAE, na to je situace na Blízkém východě stále velmi ožehavá.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek