KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Katolické humanitární organizace varují, že do deseti let z Blízkého východu zcela vymizí křesťané

Křesťané během příštích deseti let zmizí z regionu Blízkého východu. Stále větší množství je jich totiž zabíjeno muslimskými extremisty, nebo jsou nuceni prchat před pronásledováním. Oznámily to katolické charitativní organizace.

...

Alarmující úbytek křesťanů

Podle mezinárodní katolické organizace Církev v nouzi je rychlost úbytku křesťanů tak alarmující, že v některých oblastech regionu již během pěti let žádní křesťané nebudou.

Například v Iráku, kde prováděl hromadné popravy křesťanů Islámský stát a řada dalších extrémistických organizacích, se v posledních 12 letech jejich počet propadl z 1 milionu na pouhých 275 000.

Podle studie křesťanská víra čelí rostoucímu tlaku i v Saúdské Arábii, Íránu a dalších zemích v Perském zálivu a církev je „umlčována a vyháněna ze své starověké biblické domovské země“.

Ve zprávě nazvané Perzekvovaná & Zapomenutá? katolická organizace se sídlem v Británii tvrdí, že „v době, kdy počty vysídlených lidí a uprchlíků dosáhly dosud nevídané úrovně, provádějí islamistické skupiny nábožensky motivované etnické čistky křesťanů.“

„V některých částech Blízkého východu – především v Sýrii a Iráku – je krize tak závažná, že bez razantního zásahu ze strany světových mocností odsud mohou křesťané zcela vymizet během deseti let, možná i dříve.“

Mosul je již nyní zcela bez křesťanů

V poslední době je bezútěšná situace zvláště v Sýrii, která se stále potýká s dozvuky a následky občanské války, zvěrstev Islámského státu a bombardování ze strany západních států a Ruska. 

Zpráva shrnuje: „Úbytek křesťanů může významně uškodit vyhlídkám na mír ve státech a regionech, kde církevní představitelé hráli důležitou roli při popularizaci a poskytování vzdělání, rozvoji komunit a mezináboženské spolupráci.“

Podobný názor má i americká nezisková organizace 21st Century Wilberforce, která se snaží hájit náboženské svobody po celém světě. Připomněla, že kvůli militantům z Islámského státu například zcela zmizeli křesťané z druhého největšího iráckého města Mosulu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (2 příspěvků)

Komentáře (2)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Aha, takže muslimové (nejen IS!) hromadně vyhánějí ze svých zemí křesťany, ale my musíme poslušně přijímat muslimy do našich zemí?! Začínám si myslet, že ti lidé, kteří varují před maskovanou náboženskou invazí islámu do Evropy, mají od začátku pravdu.
Muslimové vyhánějí křesťany s pomocí politiků USA. USA jednak od samého začátku krize dělají vše proto, aby bylo co nejvíce obětí, jednak posílají takzvaným umírněným bojovníkům zbraně a střelivo a podle posledních zpráv přímo pomáhají IS (americký vrtulník, kroužící nad teroristickou kolonou stovky nákladních Toyot s výzbrojí byl výmluvným mementem). Také spolupráce IS a vlád, velmi blízkých USA, jako je například Turecko, Saudská Arábie, Katar a dalších, je jasným svědectvím, kdo má ty tisíce křesťanů na svědomí. Pokud se ovšem ještě o nějakém svědomí politiků USA dá hovořit.