KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Kodaňský poklad nalezen: Muž našel odcizenou vodku za miliony

Ztracená lahev vodky v hodnotě 27 milionů korun se po několika dnech od krádeže nalezla. Její obsah byl však vypit.

...

V úterý odcizená lahev vodky Russo Baltique v hodnotě 8 milionů dánských korun (něco málo přes 27 milionu českých korun) se po několika dnech našla na staveništi na okraji Kodaně. 

Zprávu na Twitteru potvrdila kodaňská policie. Vodku, která byla odcizena ze sbírky baru Café 33 ve čtvrti Vesterbro, našel muž, který na stavbě pracuje. Kodaňská policie neznámému nálezci na Twitteru také nezapomněla poděkovat.

Vodka, jejíž cena je daná lahví vyrobenou z tří kilogramů zlata a tří kilogramů stříbra a dozdobenou kůží, však byla nalezena prázdná. 

Majitel baru a přidružené sbírky čítající 1200 lahví tvrdého alkoholu Brian Ingberg je ale i tak šťastný, že se našla: „Je to skvělé. Cenná je ta lahev. Můžeme si ji v Rusku nechat znovu naplnit vodkou.“

Milionová lahev je podle kodaňské policie na první pohled nepoškozená, ale zatím i přesto zůstane v policejní péči, když se celá záležitost bude muset řádně vyšetřit. Vodka Russo Baltique je údajně jediná na světě a majitel baru Café 33 ji získal z podniku Dartz sídlícího v Litvě.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek