KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Letadlo se stovkou cestujících na palubě muselo nouzově přistát kvůli podezřelému názvu Wi-Fi hotspotu

Někteří lidé umějí být opravdu kreativní, ale ne vždy se to vyplatí. To zjistilo i 100 cestujících letu společnosti Turkish Airlines, jejichž letoun musel provést nouzové mezipřistání v Súdánu. To vše kvůli tomu, že jeden z pasažérů pojmenoval svůj hotspot opravdu nevhodně. 

...

„Bomba na palubě“

Přesně takhle pojmenoval jeden z cestujících svůj hotspot k Wi-Fi. Let z Nairobi do Istanbulu musel kvůli tomuto nevhodnému vtípku přistát v Súdánu, což rozhodně nebylo v plánu. Název Wi-Fi byl podle bezpečnostních pracovníků vytvořen schválně až na palubě.

„Bezpečnostní pracovníci uvedli, že tato síť Wi-Fi byla vytvořena až na palubě. Poté, co byla provedena bezpečnostní kontrola, a nebyly zjištěny žádné problémy, všichni cestující opět nastoupili na palubu,“ uvedla letecká společnost ve svém prohlášení.

Nejedná se o první případ, mezi cestujícími je vtipálků více

Podle zprávy zveřejněné na serveru news.com.au letadlo přistálo na letišti v Chartúmu a po kontrole všech cestujících i jejich zavazadel opět pokračovalo v cestě. Není však jasné, zda byl onen vtipálek, který Wi-Fi síť nešťastně pojmenoval, identifikován příslušnými orgány.

Není to poprvé, kdy k něčemu takovému došlo. V květnu byl zrušen let z Cancúnu do Londýna poté, co byl na palubě zaznamenán hotspot k Wi-Fi s názvem „Jihadist Cell London 1“ (Džihádistická buňka). Obdobný případ zaznamenala i australská letecká společnost Qantas, jejíž let byl zpožděn o dvě hodiny kvůli hotspotu s názvem „Mobilní detonační zařízení.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek