KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Majitel Red Bullu Mateschitz zkritizoval migraci, politickou korektnost i multikulturalismus

Vlastník prestižní firmy Red Bull a současně nejbohatší Rakušan Dietrich Mateschitz podrobil ve výjimečném rozhovoru pro media velké kritice masovou migraci i politickou korektnost. Varoval rovněž, že hrozí zánik pravé evropské kulturní diverzity.

...

„Politici udělali neomluvitelné chyby“

Šéf Red Bullu Dietrich Mateschitz se pro média vyjadřuje jen zřídka, ale nyní v obsáhlém rozhovoru pro rakouský list Kleine Zeitung oznámil, že zásadní politické rozhodnutí o otevření hranic, které vyústilo v evropskou migrační krizi, je „neomluvitelné“. Kdyby se podle něj podobných chyb dopustila soukromá firma, tak by zkrachovala.

Označil za pokrytectví to, co nazývá „vítací utečeneckou delegací“. „Připomínám skutečnost, že nikdo z těch, kteří vykřikovali „vítejte uprchlíky“ nebo „to zvládneme“ (známá věta Angely Merkelové), nenabídl svůj pokoj pro hosty nebo stan na zahradě pro ubytování aspoň několika migrantů,“ řekl Mateschitz.

Mateschitz dále v rozhovoru vyjádřil svůj názor na „destabilizaci Evropy“, která podle něj ohrožuje „jedinečnost diverzity a individuality našeho kontinentu se všemi rozdílnými jazyky a kulturami“. „Doufám, že nejsem sám, koho znepokojilo prohlášení jednoho z nejvyšších bruselských představitelů, že země, které nejsou multikulturní, by měly být vymazané z mapy,“ řekl Mateschitz s odvoláním na vyjádření místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse z roku 2015.

„Všechny společnosti, kdekoliv na světě budou v budoucnu kulturně rozrůzněné. To je budoucnost světa,“ uvedl tehdy Timmermans s tím, že by země Evropské unie z regionu Střední a Východní Evropy měly podstoupit stejnou demografickou přeměnu jako Západní Evropa.

Vadí mu politická korektnost i protiruské sankce

Mateschitz se dále ostře vymezil vůči politické korektnosti: „Vypadá to, že se nikdo neodváží říci pravdu, a to i navzdory tomu, že každý pravdu zná.“

„Elity potřebují, aby občané byli vyděšení a lehce manipulovatelní,“ dodal Mateschitz s tím, že samozvané politické elity, které nám nejsou kulturně ani ekonomicky nijak prospěšné, nám vnutily „politiku hluboce ponořenou do politické korektnosti“.

Mateschitz též zkritizoval západní politiky a média za to, že označují Rusko za hrozbu pro Evropskou unii. „Nepotřebuji, aby mi někdo říkal, kdo jsou mí nepřátelé,“ řekl šéf Red Bullu. Odmítl rovněž snahy o trestání Ruska prostřednictvím ekonomických sankcí, které podle něj z ekonomického pohledu „pro Evropu znamenají ztráty v řádu miliard eur“.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek