KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Makedonie uzavřela hranice s Řeckem, stovky uprchlíků uvízly v mrazu

Makedonie uzavřela své hranice s Řeckem, aby tak zastavila nezvladatelný příliv uprchlíků, kteří se snaží přes tuto zemi dostat dál do Evropy. Po uzavření zůstalo na hranici až 650 uprchlíků, kteří zde museli přečkat mrazivou noc. Teploty klesaly až k mínus 8 stupňům Celsia.
...

Na hranicích zůstali lidé z válkou postižených zemí

Předpokládá se, že mezi stovkami uprchlíků a migrantů na hranicích jsou i děti. Lidé, kteří zůstali na hranicích, jsou převážně ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu.

Balkánské země vydaly společný seznam států, jejichž občané budou uznáni jako uprchlíci a budou tak mít nárok na azyl. Právě výše jmenované národy mezi tyto země patří.

Uzavření hranic způsobily údajné problémy na slovinských železnicích

Makedonie uvedla, že k uzavření hranic došlo kvůli problémům u slovinské železniční společnosti Slovenske železnice, ovšem dráhy tvrdí, že spoje jezdí bez problému.

Na webových stránkách železnice se objevila informace, že na hranicích s Chorvatskem došlo k problémům a vlaky byly dočasně nahrazeny autobusy. Mluvčí železnice však řekl slovinské tiskové agentuře STA, že migranti zcela nerušeně pokračovali v cestě.

Srbsko mezitím uvedlo, že uprchlíci mohou přes zemi projít, pokud výslovně zažádají o azyl v Německu nebo Rakousku. Rakousko minulý týden naznačilo, že bude po vzoru Německa navracet všechny nově příchozí, kteří mají v úmyslu zažádat o azyl v Skandinávii. 

Makedonie není součástí Schengenského prostoru a není tak zavázána k žádnému volnému pohybu osob.

 

Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (3 příspěvků)

Komentáře (3)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Stále marně přemýšlím, jak je možné, že lidé něco křičí rok a nikdo je neposlouchá, ale pak ti samí lidé, kteří je neposlouchali, udělají přesně to, co ti lidé celou tu dobu křičeli. Nevěřím tomu, že to nebylo slyšet. Napadá mě jediné logické vysvětlení - politici musí někoho poslouchat (lobbisty, podnikatele, korporace, zahraniční politiky s větší mocí atp.). A ten někdo si začíná uvědomovat, že už trpělivost lidí šponuje příliš, tak je potřeba trošku ubrat, aby se veřejné mínění zklidnilo. Tohle roční vyčkávání a přehlížení všeho, co migranti Evropě způsobovali, nemá totiž s přirozeným pudem sebezáchovy nic společného.
Invaze trvá už dost dlouho a nikde jsem nenarazil na zmínku že zde jde především o kolosální podvod na samotné migranty a to jak ze strany dobře organizovaného pašeráckého byznysu tak samotné EU,která prostřednictvím své stávající representace realizuje s jejich pomocí likvidaci národnch států ale prvoplánově finanční projekt p.Sorose,ve kterém, je počítáno že EU donutí státy k akceptování nekončícího přílivu,,bženců" a přerozdělení imigrantů,přičemž národní státy budou nuceny vydávat ,,Migrační dluhopisy"aby kompenzovali zvýšené finanční náklady,případně budou ručiteli těchto dluhopisů,je to promyšlená investice do obří lichva,masmédia,která mají na této cynické transakci spoluúčast chrlí neustále bagatelizující dezinformační nesmysly o podpoře humanizmu ,,je to válka p.Sorose a spol proti občanům Evropy za účelem zisku a saturace upadajících finančních trhů,případně předehra pro válku reálnou na které mohou on a podobní kryptomanipulanté vydělat
Kancl.Německa pí Merkelová nalítla odcházejícímu prez.Obamovi,který ji požádal o přijetí uprchlíků z z války na stř, východě.Stalo se ,že jich je v Německu přes milión.Takovou kvótu přistěhovalců USA za rok nikdy nepřijaly a to je přistěhovalecká země.Éra prez. Obamy potrvá ještě zhruba rok a za tu dobu EU možná již bez V,Británie musí vyřešit migrační krizi ,Ukrajinu a nově Turecko.Jsme bliž nějakému střetnutí,které s odehraje v prostoru tureck,Sýrie ,Iráku a nově Saudské Arábie.