KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Mediální pokrytí hurikánu Irma: Novináři se dostávají do extrémů, aby získali co nejlepší reportáž

Evakuace či setrvání uvnitř bezpečných budov je častou radou, kterou dávají úřady obyvatelům Floridy kvůli hurikánu Irma. Mnozí z těchto lidí rady uposlechli, sbalili si své věci a odjeli do bezpečné oblasti anebo přestali vycházet ven. Existuje však jedna specifická skupina lidí, která dělá přesný opak.

...

Novináři kvůli dobrým záběrům mnohdy jen stěží odříkají svůj text

Zdá se, že v současné době je denním chlebem každého amerického televizního reportéra či meteorologa, aby se dostal do co nejextrémnějších podmínek a mohl tak z místa dění poreferovat o divoké bouři. V případě živého vysílání tak diváci mohou často vidět reportéry, kteří se kvůli silnému větru sotva drží na nohou, prší jim do mikrofonu, ale i tak se snaží zachovat profesionalitu a mluvit nahlas na kameru.

Dramatické záběry, které byly v pondělí zveřejněny na Twitteru, ukazují, jak moderátor CNN Chris Cuomo vzdoruje silnému dešti a snaží se překřičet hlasitý vítr, aby poreferoval o průběhu příchodu hurikánu do Naples na Floridě. 

Podobných videí se spolu s Irmou vyrojilo hodně, se spoustou od hlavy až po paty zmáčených novinářů, z nichž někteří se nebáli (nebo nesměli bát) silného větru ani divokých vln.

Asi nejznámějším jedincem, který se divákům snaží zprostředkovat co nejlepší zprávy o hurikánu, je meteorolog Mike Seidel. Ten se doprostřed bouře vrhl hned několikrát, aby ukázal, co hurikán dokáže.

Podle diváků se jedná o hazardování se životem

Lidé na sociálních sítích však s takovýmto riskováním novinářů mnohdy nesouhlasí. Podle mnohých názorů jsou takovéto reportáže „zbytečné“ a „život ohrožující.“

„Nechápejte mě špatně, práce, kterou odvádíte, je rozhodně velice nápomocná, ale přijde mi to jako začátek tragédie, k níž může dojít,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru.

„Kdo vtisknul těmto reportérům myšlenku, že je potřebujeme vidět, jak stojí v bouři? Já vám věřím. Běžte dovnitř!“ naspal uživatel jménem Shawn Bonfine.

Našli se i tací, kteří si z celé situace udělali legraci a novináře parodovali:

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek