KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Migrační krize v Milánu: Vláda pošle 150 vojáků do města, které zachvátil chaos

„Do Milána pošleme 150 vojáků na podporu místní policie, která už v plné pohotovosti přestává zvládat zdejší migrační krizi,“ uvedl italský ministr vnitra Angelino Alfano. Ministr dodal, že hodlá zdvojnásobit počet zdejších vojáků.

...

Ministr vnitra Angelino Alfano

Armáda bude držet dozor v „citlivých oblastech“

„Když jsem se stal ministrem, bylo zde 400 vojenských důstojníků. Mým cílem je tento počet zdvojnásobit,“ uvedl Alfano. Ministr takto hovořil na bezpečnostním summitu v Miláně, jehož starosta Giuseppe Sala poprosil vládu o pomoc poté, co město zahltili migranti.

Během summitu, který se konal na radnici Palazzo Marino, bylo rovněž rozhodnuto o přesměrování armády z Říma do Milána. Armáda by se měla vyrovnat s vypuklou krizí, která kvůli migrantům v Milánu nastala. Vojáci budou mít na starosti „dozor nad citlivými místy,“ zatímco policie se bude starat o další klíčové oblasti, jakou je například hlavní vlakové nádraží, kde se shromažďují gangy migrantů.

VIDEO: Hromadná rvačka migrantů v centru Milána připomínala divoký západ

Město vyhlásí pro migranty stop stav

Starosta Sala uvedl:  „Věříme, že při využití smíšených hlídek a vojenských posil budeme schopni udržet klid na nejfrekventovanějších místech, kde se migranti scházejí.“ Oznámení přišlo poté, co zde vypukl ozbrojený boj mezi migranty z Filipín. Ti proti sobě vytáhli nože.

Starosta Milána rovněž uvedl, že zastaví příliv nových migrantů, dokud se situace nedostane pod kontrolu. Ministr Alfano na to konto řekl, že město už udělalo dost v případě vypořádání se s migrační krizí a Itálie proto potřebuje větší koordinaci mezi jednotlivými městy.

„Existují města, která nikoho nepřijala, zatímco se ostatní musí vyrovnat s takovýmto obrovským přílivem migrantů. Pokusíme se tato města přimět, aby více spolupracovala,“ řekl italský ministr vnitra.


Autor: ElS

Zdroj: Express

Foto: Flickr

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek