KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

​Miliardová výplata za pár minut v ringu. Mayweathera s McGregorem čekají tučné šeky i po zdanění

Boxerský souboj Floyda Mayweathera a Conora McGregora je považovaný za největší sportovní událost letošního roku. A pravděpodobně i za finančně nejtučnější. Oba borci si za pár vyměněných pěstí přišli na miliardy korun.

...

Probudit se s miliardovým šekem v kapse, to se nepoštěstí každý den a každému. Floyd Mayweather a Conor McGregor však patří právě mezi tyto šťastlivce. 

Jakmile utichly bujaré večírky, na nichž se objevil mimo jiné i Leonardo DiCaprio, oba borci mohli začít řešit, kolik peněz vlastně za svou účast v ringu vyinkasují. A málo to nebude.

Na konta míří miliardy

Zápas přezdívaný „The Money Fight“ dostál svému názvu a je podle všeho nejvíce zakoupenou „pay-per-view“ (plať za zhlédnutí, pozn. redakce) událostí v historii. Pakliže jsou odhadovaná čísla sledovanosti přesná, znamenalo by to, že by si Floyd Mayweather přišel na nezdaněnou částku 300 milionů dolarů (6,5 miliardy Kč). 

Tu bude muset zdanit, nicméně jako občan Nevady nemusí platit státní daň z příjmu a bude odvádět pouze federální daň 39.9 %, plus dosavadní dluh 22 milionů dolarů za daň z příjmu v roce 2015. Pokud vše sečteme, čistý zisk by měl být 160 milionů dolarů (3,5 miliardy Kč). Mayweatherovo jmění by se tak zvětšilo na úctyhodných 560 milionů dolarů (12,3 miliardy Kč).

Conor McGregor na výplatní pásce uvidí podstatně nižší částku, avšak chudý rozhodně nebude. Podle odhadů má obdržet okolo 100 milionů dolarů (2,2 miliardy Kč), které následně zdaní o přibližně 50 procent. Celkem tedy McGregor obdrží částku 50 milionů dolarů (1,1 miliardy Kč), která tak jeho dosavadní jmění navýší na více než dvojnásobek na hodnotu 85 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč).  

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek