KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Místo filmů raději sport. Mayweather s McGregorem ovládli i kina

Spojené státy americké mají za sebou jeden z komerčně nejhorších víkendů za posledních pět let. Většina filmů buď propadla, anebo zaznamenala výrazné poklesy. A to i díky boxerskému střetu Mayweathera s McGregorem.

...

„The Money Fight“ byl o uplynulém víkendu doslova všude díky možnosti si zhlédnutí zápasu předplatit z pohodlí domova, anebo kinosálu. Důvod vysoké návštěvnosti kin pro zhlédnutí historického zápasu, který oběma borcům přihrál do klína miliardy korun, byl prostý – relativně levné vstupné.

Levné vstupné nahrnulo fanoušky boxu do kinosálů

Cena za zhlédnutí zápasu na streamovacích kanálech byla stanovena na necelých 100 dolarů (okolo 2000 Kč). Oproti tomu v kinech, které byly součástí spolupráce firem Fathom Events a Mayweather Promotions, bylo vstupné stanoveno na pouhých 40 dolarů (cca 800 Kč). Dobře nastavená cenová politika a velký zájem o samotný zápas udělaly divy, když z pouhých 481 sálů bylo utrženo 2,4 milionů dolarů (48 milionů korun).

Jen pro srovnání, premiérově uváděný snímek o Bruce Lee Birth of the Dragon získal téměř stejnou částku z více než trojnásobku kinosálů.

Necelých 2,5 milionu dolarů je ovšem jen drobná částka v porovnání s celkovými tržbami, které jsou odhadovány na 1 miliardu dolarů (přibližně 20 miliard korun). Nicméně kinaři jsou jistě rádi, že se na velké sportovní události mohli také přiživit.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek