KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Mladistvému“ migrantovi souzenému za vraždu ve Freiburgu je 33 let. Potvrdil to jeho otec

Hussein K. v současné době před německým soudem čelí obvinění ze znásilnění a vraždy 19leté studentky, k čemuž došlo před rokem ve Freiburgu. Migračním úředníkům při žádosti o azyl řekl, že je mu 17 let a že jeho otec byl zabit v Afghánistánu. Ten však živ a zdráv z Íránu soudu potvrdil, že jeho synovi je 33 let.

...

Úřadům lhal, že jeho otce zabili Tálibánci

Vyšetřovatelům se podařilo Husseinova otce vypátrat tak, že na něj našli kontakt v jeho mobilním telefonu. Obžalovaný soudu řekl, že je to telefonní číslo jeho matky, ale když za přítomnosti tlumočníka a dvou soudců na toto číslo zavolali, telefon zvedl jeho otec.

Starší muž jim do telefonu přečetl detaily z rodného listu svého syna. Vyplynulo z nich, že se narodil 29. ledna 1984. Oznámila to v pátek předsedající soudkyně okresního soudu ve Freiburgu Kathrin Schenková.

Hussein K. po příchodu do Německa při žádosti o azyl oznámil místním imigračním úřadům, že z Afghánistánu utekl, protože jeho otce zabili radikálové z islamistického hnutí Tálibán. Současně zalhal, že je mu teprve 17 let, a proto s ním německé úřady zacházely jako s nezletilou osobou bez doprovodu a byl dán do pěstounské péče.

O otcově svědectví však panují určité pochybnosti, protože tlumočník si není jistý, jestli Husseinovo datum narození nesdělil podle perského kalendáře. Potom by muselo být odpovídajícím způsobem přepočítáno.

Starší věk obviněného však naznačuje rovněž provedená analýza jeho zubů, podle které je mu minimálně 22 let.

Za násilnosti byl uvězněn již před dvěma lety v Řecku

Tyto nové důkazy jsou pro soud velmi důležité, protože v případě Husseinova odsouzení ovlivní délku jeho trestu. Pokud soud uzná, že byl v době páchání trestné činnosti mladistvý, dostane menší trest, než kdyby byl dospělý.  

Obviněný Hussein K. se již přiznal ke znásilnění a škrcení své oběti, dokud neztratila vědomí. Ke zločinu došlo v noci v parku ve Freiburgu. Pitva zavražděné prokázala, že se utopila v místní řece Dreisam.

Hussein K. přišel do Německa v listopadu 2015 a neměl u sebe žádné doklady. Během své cesty do Evropy byl uvězněn již v Řecku, kde shodil mladou ženu z útesu. Z vězení však byl záhy propuštěn a následně uprchl do Německa. Řecké orgány na něj ani nevydaly mezinárodní zatykač.

Očekává se, že soud vynese rozsudek počátkem příštího roku.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek