KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Množte se jako králíci,“ vyzvala vláda Poláky v souvislosti s poklesem porodnosti

Polská vláda hodlá zpomalit populační pokles tím, že vyzývá své občany k tomu, aby se množili „jako králíci.“ Ministerstvo zdravotnictví této země, která má jednu z nejnižších porodností v Evropě, rovněž vydalo krátké video chválící králíky za to, že plodí tolik potomků.

...

„Romantika může pomoci,“ naznačuje propagační video

Video umístěné na YouTube zobrazuje králíky, kteří si pochutnávají na hlávkovém salátu a mrkvi, zatímco králík „vypravěč“ odhaluje tajemství velkých králičích rodin. Mezi tato tajemství patří cvičení, zdravá strava i nízká úroveň stresu.

Poté se ve videu objeví mladý lidský pár užívající si romantického pikniku, kde je naznačeno, že trocha romantiky může pomoci a sklenice od vína obrácená vzhůru nohama odkazuje na negativní postoj k alkoholu.

„Pokud byste někdy chtěli být rodiči, postupujte dle příkladu králíků,“ říká hlas ve videu směrem k divákovi. Jedná se o poslední z řady kroků konzervativní polské vlády v převážně katolické zemi s 38 miliony obyvatel, který má za úkol zpomalit populační pokles.

Polsko nechce o problému informovat „vulgárním způsobem“

Údaje Evropské unie ukazují, že v roce 2015 připadlo na polskou ženu 1,32 dítěte. Nižší porodnost už mělo jen Portugalsko, podobná čísla pak zaznamenalo například Španělsko či Řecko.

Polské ministerstvo zdravotnictví ve svém prohlášení uvedlo, že se snaží podpořit Poláky v reprodukčním věku od 18 do 45 let k tomu, aby přijali zdravý životní styl, který by pomohl zlepšit jejich reprodukční schopnosti.

Ministerstvo rovněž uvedlo, že chce veřejnost o problému informovat způsobem, který „nikoho neurazí a nebude vulgární.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek