KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Moderátorka egyptské televize půjde za diskutování o nemanželském sexu do vězení

Egyptský soud odsoudil oblíbenou televizní moderátorku ke třem letům odnětí svobody za to, že vedla diskuzi o způsobech otěhotnění mimo manželství, čímž podle vlády narušila veřejnou slušnost. 

...

Moderátorka navrhla, aby si ženy vzaly muže jen kvůli otěhotnění a pak se s ním rozvedly

Doaa Salahová se zeptala diváků ve své televizní show nazvané „With Dody“ na televizní stanici Al-Nahar, jestli přemýšleli o sexu před svatbou. Poté navrhla, že ženy, které chtějí mít děti, ale zároveň nechtějí být ani vdané, se mohou vdát narychlo a jakmile otěhotní, mohou se nechat rozvést.

„Jednoduše potřebujete mít nějaké peníze a pak se rozejít,“ řekla Salahová. Moderátorka učinila své připomínky v červencové epizodě nazvané Svobodné matky, kde na sobě měla falešné těhotenské bříško. Její show byla poté na dobu tří měsíců pozastavena.

Salahová byla za svá kontroverzní témata kritizována už v minulosti

Salahová během onoho dílu navrhla, že by žena, která chce mít dítě, mohla potenciálnímu „krátkodobému“ manželovi za jeho služby zaplatit, přičemž poukázala na to, že je darování spermií přijatelnou formou, jakou bývají ženy v západních zemích oplodňovány.

Během úterního soudního slyšení v Káhiře byla Salahová shledána vinnou z podněcování k prostopášnosti s tím, že moderátorčiny návrhy „ohrožují strukturu egyptského života.“

Salahová byla odsouzena ke třem letům odnětí svobody a k pokutě v hodnotě 10 000 egyptských liber (zhruba 12 000 Kč). Moderátorka se v minulosti už dvakrát jen taktak vyhnula vězení za diskuze o kontroverzních tématech. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek