KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Muslim v Sydney znásilnil chlapce a tvrdí, že „to není zločin, protože v jeho vlasti se to smí“

Dvacetiletý muslimský uprchlík v Austrálii znásilnil desetiletého chlapce a před soudem se bránil tvrzením, že nevěděl, že sexuální napadení dítěte je v zemi nelegální, protože v zemi jeho původu to bylo „kulturně přijatelné“.

...

Doma v Barmě to není „morálně špatné“

Obžalovaný Mufiz Rahaman se u soudu v Downing Centre v Sydney ve středu přiznal k sexuálnímu útoku na desetiletého uprchlíka a dodal, že v jeho rodné Barmě není považováno znásilňování dětí za morálně špatné. Informoval o tom list Daily Telegraph.

Dvacetiletý násilník i jeho mladá oběť patří k takzvaným Rohingyům – muslimské komunitě, jejíž příslušníci do Austrálie přišli kvůli náboženskému pronásledování v převážně buddhistické Barmě.

Rahaman malého chlapce napadl 8. ledna 2015 na předměstí Sydney v objektu, kde žila skupina uprchlíků včetně otce oběti. Během vyšetřování případu bylo zjištěno, že se obžalovaný vplížil do ložnice, kde dítě spalo a svlékl ho. Poté jej znásilnil, zatímco otec oběti odešel vařit oběd.

Když se otec vrátil, všiml si, že dveře jsou zavřené a uslyšel, jak Rahaman chlapci říká: „Dám ti za to peníze.“

„Otec mě zmlátí,“ odpověděl chlapec. Otec vrazil do pokoje a uviděl Rahamana, jak leží na synovi, který ležel na břiše na posteli a měl kalhoty stažené pod koleny.

„Co to děláš tomu malému klukovi? Jsi dospělý,“ zeptal se ho. Pedofil popřel, že by jeho synovi ublížil, ale chlapec otci prozradil, že byl znásilněn.

Rahaman byl o dva dny později zatčen, protože incident na policii nahlásil další rodinný příslušník oběti. Útočník byl usvědčen testem DNA porovnávaným se spermatem nalezeným na oběti.

Vysoké riziko recidivy

Rahaman, který do Austrálie imigroval již v roce 2012, se u soudu také bránil tím, že ještě ve své vlasti byl v dětství rovněž obětí sexuálního zneužívání. Podle soudce Andrew Scottinga obžalovaný není schopen pochopit, že jeho útok by mohl napadeného chlapce „fyzicky i z psychologického hlediska nějak poškodit.“

Soudce dále dodal, že Rahaman s ohledem na zvyklosti v jeho původní vlasti nepovažuje sexuální napadení za morálně špatné a necítí se tak být jakkoliv odpovědný za svoje konání, čímž prokázal „nedostatek morálky“.

„Je třeba z toho udělat odstrašující příklad. Aby tento zločin s ohledem na dětství pachatele nebyl považován za kulturně přijatelné chování,“ dodal soudce Scotting.

Rahaman byl odsouzen k pětiletému pobytu ve vězení a nemůže být podmínečně propuštěn dříve než za tři roky. Na svobodu se tedy dostane nejdříve v březnu roku 2018. Soudce však poznamenal, že u něj existuje střední až vysoké riziko dalšího páchání trestné činnosti po propuštění.


Autor: jil

Zdroj: Daily Mail

Foto: AAP Image

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek