KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Muž, který sdílel fotografii muslimky „ignorující oběti ve Westminsteru“, byl ruským botem

Fotografie muslimské ženy na Westminsterském mostě, která údajně ignorovala oběti po teroristickém útoku, byla sdílena ruským robotickým účtem neboli botem. Snímek sdílel na Twitteru uživatel falešného účtu @SouthLoneStar s popiskem: „Muslimská žena se nezajímá o teroristický útok, jakoby nic prochází kolem umírajícího člověka, zatímco se dívá do svého mobilu.“

...

Falešný uživatel se rovněž vyjádřil k brexitu i „invazi muslimů“

Domnělý majitel účtu se na Twitteru popsal jako „hrdý Texasan a americký vlastenec.“ Příspěvek, který byl ve skutečnosti dílem falešného účtu, byl vytvořen v Rusku. Účet zveřejnili američtí Demokraté na svém seznamu.


Tweet zaplnil stránky médií po celém světě a daná žena následně uvedla, že byla ve skutečnosti útokem Khalida Masooda naprosto zděšena. Fotografie se však setkala s vlnou nenávistných a rasistických komentářů.


Foto: Twitter/Mirror

Falešný účet pod jménem Texas Lone Star rovněž zveřejnil příspěvek týkající se brexitu. „Doufám, že Velká Británie po #BrexitVote začne zemi zbavovat invaze muslimů!“

Ruských falešných účtů bylo na Twitteru odhaleno více

Nejedná se o jediný ruský bot, který byl na sociální síti odhalen. V poslední době jich bylo nalezeno hned několik, jako například populární účet Jenny Abramsové.

Ta přidávala příspěvky týkající se témat od Kim Kardashian až po rasovou segregaci, a to od roku 2014.

Účet byl ve skutečnosti provozován z Petrohradu a v určité době vykazoval 70 000 fanoušků. I tento účet už byl zrušen. „Abramsová“ začala v roce 2014 komentovat životy celebrit, ale postupem času se dostala až k značně kontroverzním pravicovým příspěvkům.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek