KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německo spouští web k vyvracení pašeráckých lží o možnostech azylu pro migranty

V rámci posílení boje proti dezinformacím, kterými pašeráci lidí lákají migranty do Evropy, německá vláda v pondělí zprovoznila internetové stránky RumoursAboutGermany.info.

...

„Objektivními informacemi bojujeme se šířením fám“

„Snažíme se zabránit tomu, aby se lidé nacházející se v nelehké situaci vydávali na cestu s romantickými představami a falešnými očekáváními,“ oznámilo německé ministerstvo zahraničí. „Pomocí objektivních informací takto bojujeme se šířením fám.“

Na webových stránkách RumoursAboutGermany.info je zveřejněn seznam sedmi nejzávažnějších lživých informací, které o Německu šíří pašeráci lidí, aby tak nalákali migranty na cestu do Evropy.

„Jen pro uprchlíky z Afghánistánu má Německo vyhrazeno 800 000 volných míst,“ tvrdí jedna ze zavádějících informací. Podle spolkového ministerstva zahraničí je to lež, protože neexistují žádné kvóty na uprchlíky podle jednotlivých zemí. Každý případ je posuzován individuálně.

Sedm nejzávažnějších lživých informací

„Každý uprchlík obdrží vstupní příspěvek ve výši 2000 eur“ a „Německo každému uprchlíkovi poskytne darem dům.“ Tak zní další falešná prohlášení.

Další úmyslně šířenou lží je, že „když se vám nebude v Německu líbit, tak dostanete vízum do Kanady.“ Německé ministerstvo zahraničí k tomu uvedlo: „Neexistuje žádná dohoda mezi Německem a Kanadou ani s žádnou jinou zemí, která by něco podobného umožňovala.“

Zmíněné internetové stránky jsou součástí kampaně #RumoursAboutGermany, která byla spuštěna již v roce 2015. V její první vlně byly v Afghánistánu, Pákistánu a zemích severní a západní Afriky šířeny inzeráty na autobusech, postery, blogy a rozhlasové a televizní reklamní spoty, které vyvracely nejčastější lži pašeráků o vysněném evropském blahobytu.

Veškeré informace na novém webu jsou k dispozici v několika světových jazycích, včetně němčiny, arabštiny a francouzštiny.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek