KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německo zažívá kriketový boom, především díky uprchlíkům z Afghánistánu

Díky tisícům uprchlíků z Afghánistánu, kde jsou lidé kriketem posedlí, vznikly v Německu desítky nových kriketových klubů a na vzestupu je také německý národní tým.

...

Německá kriketová federace podpořila 450 uprchlických kriketových projektů

Když trochu popustíme uzdu představivosti, mohlo by v budoucnu dojít ke střetu Davida s Goliášem, kdy by se Německo na svém ikonickém olympijském stadionu v Berlíně střetlo s kriketovým gigantem Anglií. Zatím jde pouze o bájné představy, ale kriketu se v Německu blýská na lepší časy.

Přestože jde stále o menšinový sport, počet aktivních hráčů se za posledních pár let zdvojnásobil a německý národní tým, který je tvořen především expatrioty, kteří získali německé občanství, tak vzkvétá.

V pondělí ve Frankfurtu Německo hostilo nejstarší kriketový klub světa Marylebone Cricket Club, který je tvořen hráči s mezinárodními a prvotřídními zkušenostmi. Tento zápas Německu pomůže připravit se na turnaj Europe Division One, který se koná příští měsíc v Nizozemsku a ve kterém se střetnou s národními týmy na podobné úrovni, konkrétně s Belgií, Francií, Norskem a Švédskem.

Po loňském vítězství turnaje Division Two ve Švédsku věří Německo v další postup do turnaje World League Division Five, který se v září odehraje v Jihoafrické republice a který je prvním krokem na cestě na světový pohár.

Uprchlická krize, jejíž vrchol přišel v roce 2015, znamenala také tisíce nových příchozích lidí z Afghánistánu, kde lidé kriket zbožňují.

Po celém Německu nyní vznikají nové kluby, při čemž Německá kriketová federace (DCB) jen za rok 2016 podpořila více než 450 uprchlických kriketových projektů.

Pro Angličana Briana Mantlea, ředitele Německé kriketové federace, je výzvou uspokojit rostoucí poptávku s omezenými zdroji.

„Afghánci jsou přirozeně rychlejší a více dynamičtí“

Marylebone Cricket Club daroval federaci určité vybavení, což je ale pouhou kapkou v oceánu v porovnání s tím, co DCB potřebuje, nicméně existuje naděje, že financování poskytne německá vláda, a to v případě, že Mezinárodní olympijský výbor v září prohlásí kriket za olympijský sport.

I tak je ale Mantle vyhlídkou německé organizace spjatou s afghánským talentem nadšený: „Máme před sebou velkou budoucnost. Ještě je příliš brzy na myšlenky na světové poháry, ale jisté je, že rosteme.“

„Mnoho uprchlíků zde musí být po určitou dobu, než se mohou stát součástí národního týmu. Afghánci jsou přirozeně rychlejší a více dynamičtí, nicméně potřebují se trochu více naučit disciplíně a taktice kriketu.“

„Je to dobrá kombinace, všichni se od sebe navzájem učíme. Za čtyři nebo pět let budeme mít velmi dobrý národní tým, který bude, doufejme, kombinací talentu odchovanců a lidí, kteří sem přišli,“ dodal Mantle.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek