KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Otec zakázal nevlastní dceři dokončit domácí úkol, ve kterém měla konvertovat k islámu

12letá školačka z Houghton-le-Spring poblíž Sunderlandu ve Velké Británii dostala za domácí úkol napsat svým rodičům dopis o své konverzi k islámu. Když se to dozvěděl její nevlastní otec Mark McLachlan (43), své nevlastní dceři okamžitě zakázal, aby úkol psala, i když tím riskovala ve škole poznámku. 

...

„Je na nás, jak budeme vychovávat naše děti,“ uvedl otec školačky

„Vím, že součástí národního učebního plánu je výuka o všech náboženstvích. Ale nevidím důvod, proč by škola měla žádat dítě o to, aby své rodině napsalo dopis o konverzi k jinému náboženství. Opravdu nevím, čeho chce škola tímto dopisem docílit,“ uvedl rozčilený otec.

„Pokud učitelé chtějí, aby se děti naučily o islámu, pak je o tom mají naučit všechno, i o historii tohoto náboženství. Nechci ale, aby škola žádala mou dceru o sepsání důvodů, proč by měla konvertovat k jinému náboženství. Je to naše rozhodnutí, jakožto rodičů, jak budeme naše děti vychovávat. Jakmile budou dost staré na to, aby se rozhodly, pak bude volba na nich,“ řekl McLachlan.

Rozčilený otec navštívil školu své nevlastní dcery Kepier School, aby učitelům sdělil své obavy ohledně domácího úkolu. Bylo mu sděleno, že se jedná o součást učebních osnov a že se podobné úkoly týkají také křesťanství a hinduismu.


Zadání domácího úkolu ohledně smyšlené konverze k islámu znělo: "Napiš rodině dopis o konverzi k islámu."

Zadání úkolu bylo sdíleno na internetu, vysloužilo si mnoho kritiky

McLachlan na úkol přišel, když se podíval do školního plánu své dcery a zjistil, že měl být tento úkol odevzdán 8. listopadu. „Když jsem uviděl tuto úlohu, rozčílil jsem se. Dceři jsem řekl, aby ten úkol nedodělávala, načež ale dostala strach, že dostane poznámku. Já nemám žádný problém s tím, jak a proč se ve škole vyučuje náboženství, ale nemyslím si, že by 12leté děti měly psát svým rodičům, proč konvertují k jinému náboženství. Tento úkol se mi zdá zcela nevhodný,“ řekl nevlastní otec školačky.

McLachlan zadání úkolu vyfotil a zveřejnil jej online. Jeho příspěvek byl poté široce sdílen dalšími uživateli sociálních sítí. Jeden z uživatelů k tomu napsal: „Mohli by učitelé v muslimské škole požádat žáky o to, aby napsali o své konverzi ke křesťanství? Pochybuji!“ Další uvedl: „Děti by neměly být nuceny psát dopisy, že z jakéhokoliv důvodu konvertují k jakémukoliv jinému náboženství!“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek