KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Pákistánci vyšli do ulic na protest proti sérii vražd malých dětí

V Pákistánu bylo za poslední 2 roky podobně zavražděno 12 dětí. V obyvatelích města Kasur přetekla poslední kapka a vyšli na protest proti policejné neschopnosti do ulic. Při protestu zahynuli dva lidé.

...

Série dětských vražd

Divoké reakce vyvolal úterní nález dětského těla. Úřady zjistily, že se jednalo o osmiletou Zainab, která zmizela jen o pár dní dříve. Dětské tělo bylo nalezeno na nedaleké městské skládce. Dívka byla znásilněna a poté uškrcena.

Podle demonstrantů se policie při svém pátrání po vrahovi málo snaží. Rovněž policistům vytýkají nízkou prevenci únosů, sexuálních útoků a zabití v zemi.

Pět z celkem dvanácti dětských obětí za poslední dva roky je podle policie spojeno s jediným podezřelým, kterého po zemi nahání na stovky policistů. Vzorky DNA pak byly odebrány až 90 možným podezřelým.

Dva zabití policií

Během občanských nepokojů zahynuli dva lidé. Stalo se tak poté, co policie začala do rozlíceného davu stojícím před policejní základnou v Kasuru střílet.

Zainab zmizela během své cesty na čtení z Koránu. Tělo policie nalezla 2km od jejího domova. Rodina malé dívky tvrdí, že policie po nahlášení zmizení vůbec nereagovala a nepustila se do pátrání. Na sociálních sítích se během pátrání po dívce objevil videozáznam, na němž dívku vede za ruku neznámý muž.

„Kdyby policie okamžitě reagovala, viník by byl chycen“ reagoval na smrt Zainab její otec.

Podle policie se podobný incident děje v Kasuru téměř každý měsíc. Minulý měsíc zmizela devítiletá dívka, která se vracela domů s nákupem. Dívce se podařilo svému únosci uprchnout, zůstala však traumatizovaná.  

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek