KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Palestinec dostal pokutu 5 000 Kč za nošení spodního prádla na izraelské pláži

Dlouho očekávaný výlet k moři do Izraele se pro továrního dělníka z Palestiny stal velkým zklamáním, když se při své první návštěvě pláže po 20 letech namísto vodních radovánek musel potýkat s tučnou pokutou za to, že na sobě měl místo plavek spodní prádlo.

...

Spodní prádlo místo plavek

36letý Hakam Habash se rozhodl navštívit pláž Herzl v izraelském městě Netanja, protože získal povolení k pobytu v Izraeli v denních hodinách během svatého měsíce ramadánu. Poté, co s dalšími třemi přáteli dorazil na pláž, zastavil je městský inspektor a vyzval je, aby ukázali svá povolení.

Přestože jejich povolení byla platná, udělil inspektor každému z mužů pokutu ve výši 730 šekelů (přibližně 5 000 Kč) za velmi nezvyklý přestupek – nošení spodního prádla (i když tmavého) namísto plavek.

Habash nicméně uvedl, že Izraelci, kteří byli na pláži rovněž ve spodním prádle, pokutu neobdrželi. Kopie jeho pokutového lístku říká „výše uvedený vstoupil do moře bez plavek“ a odkazuje na „paragraf 99“. Jméno inspektora je rozmazáno.

V paragrafu 99, který lze nalézt na webových stránkách města, stojí: „Nikdo nesmí být na pláži bez běžného oděvu či plavek.“ Je zcela zřejmé, že se jedná o pravidlo zabraňující nahotě, nicméně konkrétní zákaz nošení spodního prádla v něm zmíněn vůbec není.

„Není logické za toto udělit pokutu."

Plážový inspektor z Tel Avivu, který má stejná pravidla týkající se oděvu, byl udělenou pokutou překvapen: „Není logické za toto udělit pokutu. Jaký je rozdíl mezi spodním prádlem a plavkami?“ řekl.

Ať už šlo ze strany inspektora o rasismus či vysoce rozvinutý smysl pro módu, pokuta ve výši 730 šekelů je velmi vysoká. Palestinec Habash živí početnou rodinu se 4 dětmi a vydělává zhruba 950 šekelů měsíčně.

Mluvčí města Netanya pro izraelský deník Haarec uvedl: „Stěžovatel byl na pláži ve spodním prádle, nikoli v běžném oděvu. Vynucování pravidel na plážích má za cíl zachovat veřejný pořádek, pohodu a bezpečí návštěvníků pláže a odmítáme jakýkoli pokus o přisouzení rasistického či diskriminačního jednání obci či jejím zaměstnancům.“

Mluvčí poté dodal, že Habash může podat žádost o zrušení pokuty.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek