KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Polská ubytovna zakázala vstup všem „Židům, komunistům a zrádcům“

Ubytovna v jihozápadním Polsku vyvolala kontroverzi poté, co uživatelé sociálních sítí upozornili na obrovský nápis, který několik měsíců visel na vratech před ubytovnou. Na nápisu stálo, že dovnitř platí zákaz vstupu všem „Židům, komunistům, zlodějům a zrádcům.“

...

Místní úřady neprovedly žádné kroky, jelikož se jedná o soukromý majetek

Začátkem tohoto týdne upozornili uživatelé Twitteru na banner na ubytovně Dom Polski v malé vesnici Cesarzowice v Dolním Slezsku, který hlásal: „Polský dům - zákaz vstupu Židům, komunistům a všem zlodějům a zrádcům Polska.“

Uživatelé sociálních sítí byli z nápisu zděšeni a ubytovnu označili za „nacistický dům“. Plakát zřejmě visel na budově několik měsíců, místní úřady se však zdráhaly jednat, protože ubytovna je stejně jako nápis na jejích vratech soukromým majetkem.

I když existují sporné zprávy o tom, zda se jedná o vlastníka či nikoliv, na této adrese podle všeho sídlí známý místní nacionalista Piotr Rybak, který je členem hnutí Národní radikální tábor (ONR).

Majitel ubytovny byl odsouzen za podněcování k rasové nenávisti

Rybak je v současné době ve výkonu trestu za podněcování k rasové nenávisti za incident z listopadu roku 2015. Tehdy se účastnil nacionalistické demonstrace ve Wroclawi, kde spálil podobiznu Žida. Jeho obhajoba tehdy spočívala v tom, že podpálil podobiznu George Sorose, ale že přitom netušil, jak vypadá.

Po dvou letech soudních sporů se Rybakovi podařilo snížit trest z deseti měsíců odnětí svobody na pouhé tři, přičemž byl vybaven elektronickým štítkem. Minulý týden však soud zjistil, že Rybak své domácí vězení porušil, když se letos 11. listopadu zúčastnil dalšího nacionalistického pochodu.

I zde se nevyhnul podněcování k násilí, když vyzval k násilí vůči levicovým stranám. Navzdory jeho agresivní pravicové rétorice však Rybak ve své ubytovně ubytovává například i Ukrajince, s nimiž nejsou Poláci zrovna v přátelském vztahu kvůli etnickým konfliktům z minulého století. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek