KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Propagandistické médium Islámského státu se poprvé přesunulo na Instagram

Propagandistické médium Islámského státu (IS) si poprvé založilo účet na sociální síti Instagram.

...

Médium s názvem Nashir News Agency svůj nový instagramový účet propagovalo 11. května na svých zavedených kanálech v aplikaci pro zasílání zpráv s názvem Telegram. K novému profilu dále provozovatelé z řad džihádistů uvedli, že se jedná o experiment v šíření informací o ISIS.

Instagram uvedl, že účet odstranil, protože porušoval jeho podmínky. Mluvčí Instagramu pro BBC řekla: „Instagram vyznává politiku nulové tolerance vůči teroristům, teroristické propagandě či velebení teroristických činů a jakmile se o něčem takovém dozvíme, ihned agresivně pracujeme na odstranění.“

Předtím, než se skupina Nashir News Agency přidala na Instagram, založila také dva účty na Facebooku, jejichž účelem bylo rovněž šířit zprávy. Oba účty již byly zrušeny.

Na svém instagramovém účtu, který před jeho zablokováním vidělo zhruba 100 lidí, zveřejnila skupina vysílání oficiální propagandy IS, která obsahovala také snímky pořízené během teroristických útoků a prohlášení hlásící se k dalším provedeným útokům.

Nashir News Agency je vysoce činným šiřitelem informací o IS. Skupina nedávno oznámila, že založila více než 100 kanálů v aplikaci Telegram, které kopírovaly obsah jejího hlavního účtu. Na Telegramu skupina také své podporovatele informovala o nových účtech na Twitteru a Facebooku. Ty však byly opakovaně zablokovány.

Na konci března začlenila skupina do svého zveřejňovaného obsahu, který zahrnoval převážně propagandu IS, také výzvy podporovatelům IS, aby vyvinuli větší úsilí na populárních sociálních sítích, zejména na Twitteru a Facebooku, a šířili informace o této teroristické organizaci intenzivněji.

27. března zveřejnila Nashir News Agency plakát, který propagoval Instagram jako jednu z platforem, které plánuje využívat.

Propagandu IS podporuje také subjekt zvaný Bank al-Ansar, který příznivcům organizace poskytuje tisíce účtů na Twitteru, Facebooku a nyní údajně také na Instagramu.

V březnu tento subjekt zaznamenal prvních 12 měsíců své činnosti. Při této příležitosti oznámil, že za dobu své dosavadní existence poskytl podporovatelům IS 43 000 účtů na Twitteru, 9 000 účtů na Facebooku a 150 na Instagramu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek