KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Rakouská policie donutila muslimku odhalit obličej kvůli nově platnému zákazu zahalování

Muslimská žena byla o víkendu v rakouském lázeňském městě donucena odkrýt svou tvář poté, co ji k tomu vyzvala dvojice pochůzkujících policistů. V zemi totiž právě vstoupil v platnost zákaz zahalování obličeje na veřejných místech a policie je tak oprávněna jakékoliv zahalování pokutovat. I když se zákaz vztahuje i na další způsoby zahalování tváře, veřejností je vnímán především jako mířený na islámské závoje.

...

Zákon se vztahuje i na turisty

Zákon je dle zákonodárců zaměřen na „zajištění soudržnosti v otevřené spolčenosti“ a každý, kdo pravidla poruší, může čelit pokutě až ve výši 150 eur (3 800 Kč). K incidentu, kdy policie donutila muslimskou ženu sundat závoj, došlo v neděli v alpském lázeňském středisku Zell am See.


„Přijetí a respektování rakouských hodnot je základním předpokladem pro úspěšné soužití mezi většinovým rakouským obyvatelstvem a lidmi ze třetích zemí žijících v Rakousku,“ stojí ve vyhlášce týkající se zákazu zahalování obličeje.

Opatření, které je podobné dalším po celé Evropě, se vztahuje i na návštěvníky, přičemž tuto alpskou zemi pravidelně navštěvuje mnoho turistů z arabských zemí. S novým zákonem přišla odstupující centristická vláda kancléře Christiana Kerna.

Ve Vídni proběhla demonstrace proti zákazu zahalování obličeje

Podle posledních průzkumů se v nadcházejících volbách, které proběhnou dne 15. října, na druhé nebo třetí místo probojuje anti-imigrační Strana pro svobodu (FPO) zopakuje úspěch AfD v Německu a potenciálně vstoupí do koalice se Sebastianem Kurzem. Tomuto politikovi se podařilo získat značný počet voličů FPO, nejspíš i díky jeho pravicovým názorům ohledně otázek přistěhovalectví a podobných palčivých témat.


Ve Vídni proběhla demonstrace proti zákazu zahalování obličeje

„Imigrace, která se v posledních letech projevuje, mění zemi nikoliv pozitivně, ale negativně,“ řekl Kurz minulý týden v rozhovoru pro německou státní televizi. Mezitím došlo v neděli ve Vídni k demonstraci proti zákazu zahalování obličeje, jak jinak než v řadě stylových masek, které jsou od nynějška na rakouské veřejnosti ilegální.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek